WIADOMOŚCI

"Wiwat Szkoło Zaborowska!"- Święto Szkoły w Zaborowie

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

W piątek 10 listopada społeczność Zaborowa obchodziła Święto Szkoły.

Uroczystość poprowadziła pani dyrektor Marzena Jakóbowska - Kępka, która na początku gorąco powitała gości, a także uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły, absolwentów, mieszkańców Zaborowa i okolicznych wsi.
    
Uczniowie wystąpili w pięknym patriotycznym programie artystycznym. Wspomnienie rocznicy nadania naszej szkole imienia Ziemi Grójeckiej uświetniła recytacja wiesza poety Kazimierza Kochańskiego pt. "Kocham to miejsce". Po raz kolejny zatańczono "Poloneza grójeckiego". Ogromne wrażenie wywarł na zgromadzonych "Taniec z flagą", który wprowadził publiczność w klimat obchodzonego Święta Niepodległości.

Odbyło się także uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na przedszkolaka. Uczniowie klas starszych zaśpiewali wspólnie z publicznością pieśni patriotyczne. Na zakończenie dzieci i goście pozostali na słodkim poczęstunku zorganizowanym przez Radę Rodziców.  W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski, przewodniczący rady gminy Bogusław Sikorski, sekretarz gminy Renata Ostatek, proboszcz parafii Lewiczyn ks. Andrzej Juńczyk, przewodnicząca komisji oświaty Ewa Łubińska, radni gminy Andrzej Adamczyk i Mariusz Gieleciński,  dyrektor GZOPO Maria Walewska - Żółcik, księgowa GZOPO Nina Kowalska, sołtys wsi Zaborów Zbigniew Jakubczak, emerytowany nauczyciel naszej szkoły Zbigniew Ajduk, poeta i członek władz krajowych Związku Literatów Polskich Kazimierz Kochański.

PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account