WIADOMOŚCI

Dzień Kolorowej Skarpetki

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Właśnie 21 marca na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

W tym roku pierwszy raz odbędzie się Ogólnopolski zjazd rodzinny w ramach Światowego Dnia Zespołu Downa w dn. 25 i 26 marca, który zainauguruje Ewa Błaszczyk, aktorka i prezes fundacji Akogo.
Zespół Szkół Specjalnych Im. Ks. Jana Twardowskiego w Grójcu włącza się do obchodów. Przyłącz się i ty!

…ZRÓBMY TO WSZYSCY - zabawmy się i przy okazji zwróćmy uwagę na osoby z zespołem DOWNA, wszyscy jesteśmy różni i w różny sposób kolorowi, ale przez to świat jest weselszy, jak kolorowe skarpetki nie do pary - symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Światowy Dzień Zespołu Downa, ang. World Down Syndrome Day (WDSD) – święto obchodzone corocznie 21 marca  ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca  wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią, w 21. parze chromosomów, osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

21. marca zapraszamy wszystkich do założenia dwóch kolorowych skarpetek nie do pary. Pokaż, że integrujesz się z osobami z zespołem downa.

info ZSS Grójec
www.szkolaspecjalna.grojec.pl

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account