WIADOMOŚCI

Uczniowie ZSP Jasieniec uczestnikami wojewódzkiego konkursu ZUS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 16 marca 2018 r. odbył się II etap (wojewódzki) Olimpiady wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Wzięły w nim udział 22 najlepsze zespoły z województwa mazowieckiego. Grupa 66 osób została wyłoniona spośród przeszło 4000 uczestników, którzy brali udział w Olimpiadzie na szczeblu szkolnym, a wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu.
Naszą szkołę godnie reprezentowali: Adam Siedlecki z klasy I Technikum Informatycznego, Jakub Nankiewicz z klasy I Technikum Handlowego oraz Karol Kotyński z klasy II Technikum Agrobiznesu.
 
„Każdy z Was, siedzący na tej sali ma większą wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych, niż większość  Polaków” – tymi słowami przywitał finalistów rzecznik ZUS Pan Wojciech Andruszkiewicz  w auli SGGW w Warszawie, gdzie miały miejsce rozgrywki finałowe.

II etap wojewódzki miał na celu wyłonić czołówkę krajową -  po jednym zespole z każdego województwa. Młodzież musiała wykazać się  szczegółową wiedzą z zakresu ubezpieczeń społecznych na podstawie materiałów przygotowanych przez  ZUS. Test składał się z pytań wielokrotnego wyboru.

Można powiedzieć, że wszyscy, którzy dotychczas wzięli udział w konkursie i projekcie "Lekcje z ZUS" już wygrali. Wygrali, bo zyskali wiedzę, która z pewnością pomoże im w dorosłym życiu, niezależnie od tego czy założą własne firmy, czy podejmą pracę w jakiejś firmie.

Własne odczucia dotyczące udziału w Olimpiadzie przedstawili przed kamerami Adam Siedlecki
i Anna Górecka, która przygotowywała uczniów do Olimpiady.
 
Link do programu TVP3 Kurier Mazowiecki poniżej (początek 6 minuta):
https://warszawa.tvp.pl/36417831/16032018

Anna Górecka
Nauczyciel przedmiotów ekonomicznych

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 marzec 2018 11:22

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account