WIADOMOŚCI

Rekrutacja do LO Grójec

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gimnazjalisto, już czas na składanie wniosków w rekrutacji do LO Grójec.


Od 10 maja uczniowie kończący gimnazja będą składali wnioski do szkół ponadgimnazjalnych i jak co roku młodzi ludzie będą się zastanawiali jaką szkołę wybrać.
Gimnazjalisto, pozwól, że Ci podpowiemy dlaczego warto wybrać Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu - oto nasze atuty:
1.    Jesteśmy szkołą z ponad wiekową tradycją i Wielkim Synem Ziemi Grójeckiej ks. Piotrem Skargą jako Patronem.
2.    U nas ta tradycja łączy się z nowoczesnością – to prawda, że budynek naszej szkoły powstał w 1938 roku, ale kolejni dyrektorzy dbali o jego rozbudowę, modernizację i doposażenie. Mamy sale lekcyjne wyposażone w laptopy podłączone do Internetu, z tablicami multimedialnymi, projektorami i sprzętem audiowizualnym .
3.    Od kilku lat korzystamy z dziennika elektronicznego – bezpłatnego dla uczniów i rodziców.
4.    Mamy dwie duże sale gimnastyczne, siłownię i boisko wielofunkcyjne.
5.    Nasza lokalizacja jest bardzo dogodna dla miejscowych i  przyjezdnych – 10 -15 minut od centrum miasta i Dworca PKS.
6.    Rozwijamy predyspozycje uczniów, ich uzdolnienia, zainteresowania i talenty – w szkole działają: koło teatralne, chór, sekcje sportowa i strzelecka, wolontariat.
7.    Oferujemy wysoki poziom kształcenia – prawie 100% zdawalność egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i wysokie wyniki z przedmiotów dodatkowych, wiele sukcesów w różnego rodzaju olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych na szczeblu powiatu, województwa i kraju.
8.    W szkole prowadzone są liczne projekty oraz programy krajowe i międzynarodowe. Uczniowie uczestniczą w  wyjazdach zagranicznych w ramach programu Erasmus+.
9.    Współpracujemy z wyższymi uczelniami m.in. Wojskową Akademią Techniczną, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego.
10.    Na nowy rok szkolny proponujemy 4 klasy:
    1a klasę humanistyczno - językową z rozszerzonymi przedmiotami – j. polskim, historią i j. angielskim oraz przedmiotami uzupełniającym, którymi  będą konwersatorium z j. niemieckiego lub j. rosyjskiego i przyroda;
    1b - klasę ekonomiczną z rozszerzonymi przedmiotami, którymi będą: matematyka, geografia i j. angielski, a uzupełniającym j. niemiecki lub j. rosyjski w biznesie oraz historia i społeczeństwo;
    1c -  klasę dla przyszłych ratowników medycznych i lekarzy z rozszerzonymi – biologią i chemią oraz edukacją matematyczną i fizyką dla medycyny oraz  historią i społeczeństwem jako przedmiotami uzupełniającymi;
    1d - klasę dla inżynierów i informatyków, z rozszerzonymi przedmiotami: matematyką, fizyką i informatyką, a algorytmiką oraz historią i społeczeństwem jako przedmiotami uzupełniającymi.
Gimnazjalisto, stoisz przed trudnym wyborem szkoły, zastanawiasz się nad profilem klasy, nie wiesz co masz zrobić? Przyjdź do nas.
Jeżeli jesteś ambitny, chętny do działania i masz otwarty umysł to Nasze Liceum jest właśnie dla CIEBIE! Jesteśmy szkołą na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań.  
 LO Grójec

Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2018 09:36

Komentarze  

0 #2 Janusz 2018-05-14 22:37
Wspaniałe miejsce
Cytować
0 #1 Cidegguh 2018-05-11 22:45
I fajnie.
Niech zycie grojca przyjrzy się bliżej wyborom nowych dyrektorow w lo oraz na dołku. Czy już mamy typować i szykowac się na dyrektorów z Radomia..... Oj bedzie sie działo
Cytować

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account