WIADOMOŚCI

Pierwsza w historii szkoły

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozmawiamy z Iwoną Kwapisz, nową dyrektor LO im. Piotra Skargi

W Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi - najstarszej i jednej z najbardziej szanowanych grójeckich szkół, przed nowym rokiem szkolnym nastąpiła zmiana dyrektora. I to zmiana historyczna, bo szacowna i leciwa „górka” po raz pierwszy w dziejach ma panią dyrektor – magister Iwonę Kwapisz.

Jakie to uczucie, kiedy zostaje się dyrektorem ponad 100-letniej placówki oświatowej?
Uczucie miłe, zważając na to, że jestem pierwszą kobietą w 105-letniej historii szkoły. Są obawy (jak przed wszystkim, co dla nas jest nowe), jednak myślę, że podołam obowiązkom. Liceum zawsze było bliskie mojemu sercu - jestem przecież jego absolwentką.

Jakie są pani dyrektorskie plany na najbliższy rok?
Pierwszy rok będzie bardzo pracowity. Muszę się wdrożyć w obowiązki dyrektora – liczę jednak, że będą mnie wspierały panie: Małgorzata Czacharowska i Aneta Oszczak, którym powierzam obowiązki zastępców dyrektora. W pierwszym roku musimy się skupić na dobrym przygotowaniu do przyjęcia dwóch roczników uczniów (wrzesień 2019), chcemy postawić na dydaktykę - chodzi mi o pracę z uczniami zdolnymi. Musimy wspólnie przemyśleć propozycje klas, które utworzymy w następnym roku szkolnym tak, aby były atrakcyjne dla młodego człowieka, który wybierając szkołę średnią nie zawsze wie, co chce robić w życiu. Chciałabym wspólnie z nauczycielami jeszcze bardziej wesprzeć uczniów w rozwijaniu ich zainteresowań i dobrym przygotowaniu do egzaminu maturalnego. Zależy mi na utrzymaniu dobrej i przyjaznej atmosfery w szkole tak, aby uczeń czuł się w niej dobrze i chętnie do niej przychodził. Mam w planach podjęcie współpracy z dyrektorami szkół podstawowych (oczywiście nie zapomnimy o ostatnim roczniku naszych gimnazjalistów). Ale o tym jeszcze nie będę za wiele mówić.

Najpilniejsze zadania?
Jak najszybciej przygotować ofertę dla naszych przyszłych uczniów, promocja szkoły i regulamin oceny pracy nauczycieli. Bardzo ważny dokument w związku ze zmianą w przepisach oświatowych.

Jak wygląda Pani wizja rozwoju szkoły rozciągnięta na całą kadencję, a może i dłużej?
Wizja szkoły jest bardzo podobna do wizji poprzedniego dyrektora. Chcę dalej utrzymać projekty, które są realizowane w szkole. Umożliwiają naszym uczniom nie tylko doskonalenie języka angielskiego, czy niemieckiego, ale także poznawanie kultury innych narodowości. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z dyrektorami szkół podstawowych (gimnazjów) uda nam się wyłapać wybitnie uzdolnionych uczniów, którzy osiągaliby wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych czy olimpiadach. Chcę, aby szkoła była atrakcyjna dla uczniów, rozwijała ich pasje i zainteresowania.
Rozmawiał Artur Szlis

Ostatnio zmieniany piątek, 31 sierpień 2018 12:03

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account