czwartek, 13 czerwiec 2024
Pierwsza „Grójecka Dzielnicówka”

Na sportowo i w rytmie hip-hopu – tak w jednym zdaniu można opisać nadchodzące wydarzenie, które odbędzie się w sobotę, 13 maja na boisku przy hali sportowej „Spartakus”. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy.


Impreza to nie tylko gratka dla miłośników kultury miejskiej, ale także okazja do zapoznania się z nią. Wydarzenie wystartuje około godziny 15:00. W pierwszej części będziemy mogli przyglądać się popisom młodzieży na pobliskim skate parku, który przeszedł gruntowną modernizację. Extreme Sports Challange to Turniej dla pasjonatów rolek, deski, hulajnogi i rowerów wyczynowych.


Zawody
Zapisy na konkurencje rozpoczną się o 15:00. Punktualnie o 15:30 będziemy już mogli podziwiać pierwsze popisy w konkurencjach: najwyższego skoku wzwyż oraz najdłuższego grind’u (najdłuższy ślizg po rurce lub rampie rolkami, deską, hulajnogą lub rowerem typu BMX). Od początku imprezy będzie funkcjonowała strefa gastronomiczna oraz strefa family chill, gdzie najmłodsze dzieci będą mogły za darmo pobawić się na gigantycznych dmuchanych zjeżdżalniach, a rodzice w tym czasie odpoczną sobie na leżakach.
Po zakończeniu części sportowej przyjdzie czas na strefę koncertową. Około godziny 17:00 rozpoczniemy występy taneczne z dziećmi oraz młodzieżą z Mandaryna Dance Studio, Krzysztof Pracownik Dance Studio oraz Alchemia Grójec.

Strefa koncertowa
Finałem wydarzenia będą koncerty. Jako pierwszy wystąpią Hlopaky. To ośmioro młodych i zdolnych ludzi, których połączyła pasja do robienia muzyki. O sobie piszą tak:
Devi
Siema jestem DeVi, swoją przygodę z rapem zacząłem prawie 3 lata temu, muzyka sprawia, że czuje się spełniony i chciałbym to robić jak najdłużej z ludźmi, którzy tak jak ja mają chęć ja robić. Swoja przyszłość wiąże właśnie z muzyka i dążę do możliwości pokazania się szerszej publice
Fizi
Siemka z tej strony Fizi
Robię muzykę w zasadzie od małego, zawsze mi towarzyszyła, a od niedawna zacząłem ujawniać ją szerszemu gronu. Razem z moim składem Hlopaky oraz 46 labelem tworzymy zgraną ekipę, więc polecam śledzić ruchy, bo są warte uwagi!
Kubi
Od małego muzyka wiele dla mnie znaczy, robię i realizuje się w tym co kocham od 3 lat. Od trapu przez rock&roll po melodyczne brzmienia. Choć mam 19 lat dalej jestem dzieckiem, które chce poznawać świat... zupełnie tak jak Mały Książę. ~ Kubi
Emilka
Siemanko, jestem Emilka! Studiuję, a w wolnych chwilach zajmuję się tworzeniem muzyki w bardzo różnych tematykach i stylach. Mogę w niej wyrażać swoje emocje i uczucia, pełni bardzo ważną rolę w moim życiu. Chciałabym wiązać z nią swoją przyszłość. I właśnie tutaj w 46 Label znalazłam moją muzyczną rodzinkę, w której rodzą się talenty i wspomnienia! 🤍
Adrian
Cześć, jestem Adrian. Większość mojego czasu zajmują studia, ale ostatnio dostałem szansę na spróbowanie czegoś nowego. Jestem osobą kreatywną, więc czemu nie przekuć tej umiejętności w hobby. Zawsze interesowałem się muzyką od strony instrumentalnej, grałem na gitarze i w orkiestrze. Teraz odkrywam nowy instrument: głos.
BNH
Rap to dla mnie nie tylko muzyka, to cała filozofia życia. To dźwięki, które potrafią dotknąć mojej duszy i przemówić do mnie w sposób, który nie jest możliwy w żadnej innej formie sztuki.
Ex may
Jestem raperem i producentem muzycznym buszującym między emocjami. Pasjonuję się w bitach, które zawierają cząstkę psychodelii, ale lubię również zahaczyć o brzmienia typowo trapowe lub nawet drillowe. Muzyka jest istotną częścią mojego życia i pomimo tego, że miewam okresy, w których chowam ją do szafy i nie robię żadnych nowości, ona i tak do mnie wraca, kradnąc moją duszę.
KKen
Mam na imię Konrad, ale w internecie działam pod pseudonimem KKen. Mam 20 lat. Muzyką zajmuje się już ponad 6 lat. Gatunek, który tworze to rap, ale raperem nie mogę się nazwać, ponieważ się za niego nie uważam, wole określenie muzyk.
Robię taką muzykę, jaką czuje i na jaką mam ochotę. „W drodze do celu możesz spotkać wiele trudności, ale one tylko sprawiają, że będziesz silniejszy” i to moje słowa, którymi się kieruje.
Poniżej kilka kawałków.

 

 

Drugi skład to grójecka ekipa Dobre Mordy Crew. Panowie reprezentują grójecki styl, a poniżej możecie zobaczyć jeden z ich klipów.

 

Eroizm
Wisienką na przysłowiowym rapowym torcie, będzie występ Michała „Ero”, który jest reprezentantem takich formacji jak: JWP, Bez Cenzury czy Północ Centrum Południe. Warszawski raper wydał dwa solowe albumy, ma na koncie współprace z czołowymi postaciami polskiej sceny hip-hopowej. Współpracował m in. z O.S.T.R , Vieniem, Hemp Gru, Sokołem, Ponem , Mesem, Molestą, Pihem, Włodim, Pezetem i Tedem. Zespół JWP, który założył wspólnie z Kosim, Donim i Fosterem oraz producentem muzycznym Kubą O. w 1996 roku, był jednym z najbardziej rozpoznawalnych na hip hopowym podwórku w Polsce.

 

Czym tak naprawdę jest hip-hop? Przekonajcie się sami i wpadnijcie na pierwszą Grójecką Dzielnicówkę! To nie jest wyłącznie uliczna zajawka, lecz szeroka kultura: taniec, muzyka, graffiti, deska, rolki, ubrania - jednocześnie chyba najmłodszy gatunek muzyczny, a obecnie najbardziej popularny. Tego dnia Grójec opanuje hip hop! Widzimy się na miejscu! Elooo!!!! – zaprasza na wydarzenia, Szymon Wójcik z Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jednak na teren koncertu przewidziano ograniczoną ilość osób. O bezpośrednim wstępie decyduje kolejność.

Impreza jest jednym z wydarzeń wpisanych w tegoroczny harmonogram Powiatu Grójeckiego – Stolicy Kultury Mazowsza 2023. Na imprezę zaprasza Burmistrz Gminy i Miasta Grójec wraz z organizatorami: Grójeckim Ośrodkiem Kultury i Grójeckim Ośrodkiem Sportu „Mazowsze”. Patronat medialny objęli: Portal grojec24.net, Gazeta Życie Grójca, Jabłonka oraz Mazowiecka TV