piątek, 15 styczeń 2021
Wielkie otwarcie Suntago

 20 lutego zostanie otwarty największy zadaszony park wodny w Europie – Suntago Wodny Świat.


Suntago, to pierwszy etap projektu Park of Poland znajdującego się we Wręczy obok Mszczonowa. Obiekt zostanie oficjalnie otwarty w najbliższy czwartek. We wtorek 18 lutego, dziennikarze wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której spotkali się z inwestorami i skorzystali z unikatowych atrakcji dostępnych w parku.

 


–  Inwestycja Park of Poland, w tym Suntago Wodny Świat, jest dla nas zarówno wielką szansą jak i wyzwaniem. Wiemy, że miejsca takie jak to mają ogromny potencjał, przede wszystkim dlatego, że zapewniają rozrywkę tysiącom osób dziennie. Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie i pierwszy tego typu, tak spektakularny obiekt w Polsce. Park przyjmie gości na tropikalne wakacje przez 365 dni w roku. Mamy też świadomość, że tak duża inwestycja, która do tej pory kosztowała ponad 170 mln EUR, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, aby naszym gościom dostarczyć rozrywkę na najwyższym poziomie. Zrobiliśmy wszystko aby goście przekraczając próg Suntago nie tylko czuli magiczną atmosferę egzotycznych wakacji, ale również mieli zapewnioną obsługę jakiej oczekują. – mówił Idan Greidinger, Prezes Park of Poland.

Obiekt to 67 tys. m kw. 10 tysięcy miejsc w przebieralniach oraz 2500 tysiąca miejsc parkingowych. Na terenie Suntago do dyspozycji są 32 zjeżdżalnie wodne, 10 saun oraz miejsce miejsce umożliwiające naukę surfingu. 32 stopnie Celcjusza i 740 palm sprawiają, że można poczuć się tutaj jak w tropikach.

Ceny biletów na cały dzień zaczynają się od 79 zł (dzieci) i 99 zł (dorośli). Cały cennik dostępny na stronie: https://parkofpoland.com/pl/
W Suntago do dyspozcji będą trzy strefy tematyczne – Jamango, Relax, Saunaria. Dwie ostatnie dostępne będą dla gości powyżej 16 roku życia.


Park of Poland i Suntago Wodny Świat to miejsce zarówno na kilka godzin, jak i dla wielbicieli tropikalnego klimatu, którzy chcą się cieszyć wakacyjną atmosferą jeszcze dłużej. Dla tej grupy przeznaczona będzie wygodna baza noclegowa Suntago Village. Jeszcze tej wiosny do dyspozycji gości będą 92 w pełni wyposażone, nowoczesne domki modułowe ze strefami zabaw dla dzieci, przestrzenią do grillowania oraz recepcją z mini delikatesami.  

 

 

Wybrane atrakcje parku Suntago Wodny Świat:
32 zjeżdżalnie wodne
Basen z falą
Rwąca rzeka
Rzeka przygód
Wodny plac zabaw
Maszyna Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem
Zewnętrzny wodny plac zabaw (na czas wakacji)
3 baseny solankowe Dead Sea
5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami
10 saun tematycznych o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza
2 otwierane dachy, dzięki którym goście będą cieszyć się promieniami słonecznymi w ciepłe dni
5 restauracji oraz kawiarnia
5 barów


Suntago Wodny Świat to największy zadaszony park wodny w Europie, który stanowi pierwszy etap projektu Park of Poland, znajdującego się we Wręczy obok Mszczonowa. Budowa obiektu rozpoczęła się w maju 2017 r., a koszt inwestycji wyniósł ponad 170 mln EUR.

Suntago Wodny Świat powstał we współpracy z partnerem strategicznym Unternehmensgruppe WUND, który, przekazał swoje know-how na temat budowy tak dużego obiektu. Sponsorami strategicznymi Suntago jest firma Samsung i właściciel marki Pepsi.