czwartek, 13 czerwiec 2024
63. Edycja Święta Kwitnących Jabłoni!

Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią podczas 63. edycji ŚKJ, a razem z nimi moc atrakcji dla publiczności.


W tym roku najpopularniejsze święto naszego regionu zaplanowano na sobotę, 25 maja. Impreza odbędzie się na Targowisku Miejskim w Grójcu k/Kobylina. Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Gminy i Miasta Grójec i Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury. Line’up koncertowy to międzypokoleniowa mieszanka gatunków muzycznych, połączona z olbrzymią dawką talentu i charyzmy scenicznej.

Inauguracja
Chór Miasta Grójec wraz z solistami i Młodzieżową Orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej oficjalnie otworzą imprezę. Pośród atrakcji nie zabraknie również wesołego miasteczka, lokalnych stoisk oraz rozbudowanej strefy gastronomicznej.

Rap, pop, trap
Jako pierwszego na scenie zobaczymy Kubańczyka, znanego również jako Jakub Michał Flas. To polski raper, wokalista i były freak fighter, który powraca na scenę muzyczną z nowym albumem. W 2020 roku wydał swój debiutancki album "Cały ja ", który spotkał się z pozytywnym przyjęciem krytyków i fanów. Następnie album „Młody kot” i Dzień po dniu 2”. Na początku stycznia 2022 wspólnie z Eweliną Lisowską wydał soundtrack „Wartości” wraz z teledyskiem, promujący film Patryka Vegi. W 2023 roku wydał czwarty album studyjny pt. W zeszłym roku. Płytę promuje singlami takie jak: „Ciuchy za drzwiami” czy „Szachy”

Oprócz kariery muzycznej Kubańczyk brał również udział w walkach freak fightowych. W 2022 roku zadebiutował w Fame MMA, gdzie stoczył dwie walki.
Po krótkiej przerwie od muzyki Kubańczyk powraca z nowym albumem, zatytułowanym "W Zeszłym Roku". Pierwszy singiel z płyty, "Ta Noc", jest już dostępny w serwisach streamingowych.
Nowy album Kubańczyka to eklektyczne połączenie rapu, popu i trapu. Artysta porusza w nim tematy miłości, straty, sławy i dorastania. "W Zeszłym Roku" to dojrzały i szczery album, który z pewnością spodoba się fanom Kubańczyka oraz nowym słuchaczom.

 

Reggae, Dance hall, hip hop
Kolejną gwiazdą, jaką zobaczymy na grójeckiej scenie, będzie człowiek wielu imion i jeszcze większej ilości talentów. Mesajah aka Manolo, a właściwie Manuel Rengifo Diaz. Wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Nietuzinkowy artysta, który na nowo potrafi interpretować swoje rodzime nurty muzyczne jak reggae, dancehallu, czy hip hop i nadawać im nowych wymiarów poprzez redefiniowanie pogranicza styli.
Muzyczną drogę Manolo poznaliśmy szerzej w 2003 roku za czasów zespołu Natural Dread Killaz. NDK wydali dwa albumy „Naturalnie” (2005) i „Ile lat” (2010), które latami poruszały naszymi głowami. W 2008 MESAJAH rozpoczął swoją solową karierę, wydając autorski album „Ludzie prości”. Materiał promowany singlem „Każdego dnia” odniósł niebywały sukces.

Dzięki niemu gatunek reggae dostał się na główne listy przebojów, mogąc przedstawić się szerszemu audytorium słuchaczy.
Drugi solowy album „Jestem stąd” został wydany w 2012 roku. Tym razem materiał poświęcony był ważnemu problemowi dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Mesajah w muzyce pragnął zawrzeć przesłanie tolerancji i równości niezależnie od pochodzenia, poglądów czy wyznania. Album „Jestem stąd” promowany był teledyskami do utworów „Ogień”, „Do rana”, czy duetu z Kamilem Bednarkiem „Szukając szczęścia”.

Legenda polskiej sceny
Bajm, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów pop-rockowych to główna gwiazda 63. Edycji Święta Kwitnących Jabłoni.
Zespół Bajm powstał w 1978 roku w Lublinie i od tego czasu nieprzerwanie tworzy muzykę, która porusza serca słuchaczy. Przez lata zespół wydał 18 albumów studyjnych, sprzedał miliony płyt i zyskał rzeszę oddanych fanów. Beata Kozidrak, charyzmatyczna wokalistka zespołu, jest ikoną polskiej muzyki pop. Jej niepowtarzalny głos i sceniczna energia sprawiają, że każdy koncert Bajm to niezapomniane przeżycie.

 

Drodzy Mieszkańcy Gminy Grójec oraz Goście z całego Mazowsza! Z radością zapraszam na kolejną edycję Święta Kwitnących Jabłoni. To wyjątkowe święto, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez Gminy Grójec, jest doskonałą okazją do wspólnego świętowania nadejścia wiosny i celebrowania lokalnych tradycji – zaprasza Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury, Monika Woźniak.

 


Materiał prasowy Grójeckiego Ośrodka Kultury