niedziela, 28 listopad 2021
Prawie 80 tysięcy zł z programu "Posiłek w szkole i w domu"

Następne wsparcie finansowe dla Gminy Grójec - tym razem pozyskano pieniądze z programu rządowego "Posiłek w szkole i w domu" dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu.

Całkowity koszt realizacji zadania to 100 000 zł. Otrzymana kwota dofinansowania to 79 880 zł (blisko 80%!), natomiast wkład własny Gminy Grójec wynosi 20 120 zł.

Dotacja zostanie wykorzystana do zakupu nowego, niezbędnego sprzętu, który pozwoli na lepszą organizację oraz podniesienie wydajności pracy kuchni, a także sprawi, że będziemy mogli stworzyć w stołówce szkolnej estetyczne i przyjazne miejsce spożywania posiłków. Zakup nowych urządzeń podniesie bezpieczeństwo i komfort pracy, ułatwi dostosowanie się do wymogów zdrowotnych uczniów.

Stan techniczny istniejących urządzeń wykazuje duże zużycie, a cała kuchnia wymaga nowego wyposażenia. Stoły i krzesła w jadalni również wymagają wymiany na nowe, a ich wielkość i wysokość nie jest dostosowana do wzrostu dzieci z klas młodszych. Pomieszczenia, w których przygotowywane są posiłki, stołówka i jadalnia wymagają przeprowadzenia gruntownego remontu oraz zmiany estetyki i kolorów ścian.

Info. Urząd Gminy i Miasta Grójec