czwartek, 25 lipiec 2024
Święto Kwitnących Jabłoni 2022

Ania Dąbrowska oraz zespół Piękni i Młodzi – to dwie gwiazdy, które wystąpią podczas 61. edycji ŚKJ. Oprócz nich zagrają jeszcze inni artyści, a razem z nimi moc atrakcji dla publiczności.

W tym roku Kwitnąca Jabłoń (ŚKJ) rozpocznie się w sobotę 21 maja i potrwa przez cały weekend. Impreza będzie zlokalizowana w Kobylinie na placu przy ulicy Piaseczyńskiej 4, obok dawnego supermarketu znanej sieci. Pierwszego dnia organizatorzy zaplanowali m in. koncerty grójeckich chórów i solistów, laureatów grójeckich festiwali, pokazy tańca oraz występ grupy młodych raperów „Hłopaky”.

Pierwsza dama polskiego popu
Gwiazdą tego wieczoru będzie Ania Dąbrowska - Laureatka Fryderyka 2017 w kategorii Album Roku Muzyka Pop. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, która dotychczas nagrała 7 płyt, z których każda uzyskała status co najmniej Platynowej. Łącznie sprzedała ponad 500 000 płyt.
Jest laureatką 9 Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. Warto wspomnieć, że w 2019 r. Anna Dąbrowska otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. Aktualnie artystka pracuje nad swoją nową płytą.

Inny niż wszystkie
W niedzielę impreza rozpocznie się od bloku tanecznego. Następnie na scenie zagra zespół NIVEL. „Od pewnego czasu postanowiliśmy formować muzyczne gusta i pokazać alternatywę dla muzyki komercyjnej i radiowej, komponując nasze utwory, pisząc własne melodie, tworząc unikalne brzmienie połączone z nowoczesną elektroniką” – piszą o sobie muzycy. W lipcu 2017 r. zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Wielki Świat”. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych „nivelowych" aranżacjach. Dodatkowo płytę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia.

Fani szwedzkiej Abby z pewnością nie ominą tego występu. Grupa czterech muzyków, grająca nieprzerwanie od 2000 r., którzy z zamiłowania do muzyki ABBY postanowili stworzyć zespół, bazując na największych przebojach legendarnej grupy. „Komponujemy własną muzykę w bardzo szerokiej stylistyce. Nasze wokalistki mogą pochwalić się znakomitym głosem, poziomem wykonawczym, urodą i talentem aktorskim” – dodają muzycy z ABBA Show.

 

Powiew świeżości
61. edycję Święta Kwitnących Jabłoni zamknie występ popularnego zespołu Piękni i Młodzi. Formacja na swoim koncie posiada szereg hitów, którymi podbili serca fanów w zaskakującym tempie. „Niewiara”, „Kocham się w Tobie”, „Tak już bez Ciebie”, „Ona jest taka cudowna” - to tylko kilka kluczowych hitów z dyskografii zespołu. Magdalena Narożna - wokalistka, frontmanka i
liderka zespołu, charakteryzująca się niepowtarzalną barwą głosu i ogromną charyzmą; to artystka, którą pokochała cała Polska. Zespół to także finaliści programu MUST BE THE MUSIC. Ich teledyski cieszą się ogromną popularnością w całym kraju.

 

Atrakcje
Wśród licznych atrakcji nie zabraknie z pewnością wesołego miasteczka, punktów gastronomicznych i różnych stoisk handlowych. To święto jest najpopularniejszą imprezą w naszym regionie i od zawsze cieszy się ogromną frekwencją.

W tym roku nie może tam zabraknąć i Was !

 

Hdhd
Hdhdgfg
Nie mogę się Doczekać?????????????????