piątek, 15 styczeń 2021
Prawie 100 tys. zł na zakup laptopów dla dzieci

W czwartek 9 kwietnia,  Centrum Projektów Polska Cyfrowa opublikowało listę gmin i powiatów, które jako pierwsze otrzymają dotację na zakup sprzętu do nauki w domu. Gmina Grójec znalazła się wśród nich, otrzymując prawie 100 tyś bezzwrotnego wsparcia.


W ramach finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 Jednostki Samorządu Terytorialnego otrzymały możliwość złożenia wniosków na zakup sprzętu umożliwiającego zdalną naukę. Limit określony przez rząd wynosił  od 35 do 100 tyś.

- Pierwszego kwietnia ruszył program. Złożyliśmy poprawny wniosek już na samym początku naboru  i dziś otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź. Cieszy mnie fakt, że pozyskana kwota jest wysoka i pozwoli na zakup laptopów dla najbardziej potrzebujących uczniów – mówi Burmistrz Dariusz Gwiazda.


Nie czekając na formalną decyzję o przyznaniu środków, mając na względzie informację, że złożenie poprawnego wniosku jest gwarancją wypłaty środków, burmistrz Grójca podjął decyzję o rozpoczęciu procedury zakupu 33 laptopów, które spełniają niezbędne parametry do nauki zdalnej, ale także do późniejszej pracy na zajęciach z informatyki.

 

- Obowiązek realizacji podstawy programowej trwa już od 25 marca, musimy jak najszybciej dostarczyć potrzebny sprzęt uczniom. Jest coraz większy problem z zakupem sprzętu do nauki online, dlatego zaraz po złożeniu wniosku wysłaliśmy odpowiednie zamówienie, tak aby nie czekać na laptopy dłużej niż to konieczne - wyjaśnia Dariusz Gwiazda.

 

 

 


Po otrzymaniu środków zakupione laptopy zostaną przekazany do gminnych placówek, a dyrektorzy wypożyczą je uczniom. Po zakończeniu epidemii sprzęt będzie służył szkołom.