wtorek, 05 grudzień 2023
Z ostatniej chwili

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grójcu poinformował, że w pobranej 22 listopada próbce wody z wodociągu publicznego Grójec, stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej liczby bakterii grupy coli. Redakcja otrzymała również komunikat od Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu . Dzisiaj (1 grudnia) PSSE poinformował, że nadaje się do spożycia. 

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 lipca na grójeckim rynku  odbędzie się pierwszy Rodzinny Piknik Motoryzacyjny.

Z ostatniej chwili

Ania Dąbrowska oraz zespół Piękni i Młodzi – to dwie gwiazdy, które wystąpią podczas 61. edycji ŚKJ. Oprócz nich zagrają jeszcze inni artyści, a razem z nimi moc atrakcji dla publiczności.

Z ostatniej chwili

Bryska, De Mono i Agnieszka Chylińska – to gwiazdy, które wystąpią podczas 62. edycji ŚKJ, a razem z nimi moc atrakcji dla publiczności. W tym roku najpopularniejsze święto naszego regionu zaplanowano na sobotę, 27 maja. Impreza odbędzie się na Targowisku Miejskim w Kobylinie. Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Gminy i Miasta Grójec i Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Z ostatniej chwili

Dyrektor i Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Grójcu składają kondolencje dla rodziny zmarłej koleżanki- Barbary Jackowskiej.

Z ostatniej chwili

Radni Miasta Grójec uchwalili na wrześniowej sesji przystąpienie do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2023-2030. Obecnie trwają zakrojone na szeroką skalę konsultacje społeczne, warsztaty czy spacery badawcze. Można również zgłosić swoją propozycję – poprzez formularz do 30 listopada 2022 roku.

Z ostatniej chwili

Życzymy Wam zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Z ostatniej chwili

W rankingu pisma Wspólnoty zbadano najbogatsze samorządy  w 2021 roku. Sprawdźcie, jak wypadła gmina Grójec. 

Z ostatniej chwili

Samorząd otrzyma rekordowe dofinansowanie inwestycji drogowych na terenie gminy. W poniedziałek ogłoszono wyniki naboru do pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Wniosek zgłoszony przez gminę Grójec na rozwój i modernizację dróg otrzyma 24 mln zł 739 tys. zł dofinansowania. To najwyższa kwota przyznana wśród wszystkich samorządów z terenu powiatu grójeckiego.

Z ostatniej chwili

23 kwietnia grójecki rynek zamieni się w lokalne centrum ekologii. Tego dnia chcemy zwrócić uwagę na ważny problem, jakim jest ochrona środowiska i przypomnieć, że o naszą planetę należy dbać każdego dnia, ponieważ nie mamy już czasu, aby obchodzić go tylko raz do roku.