Sobota, 28 marzec 2020
Z ostatniej chwili

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda, poinformował redakcję o piśmie, które przesłał za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP), Staroście Krzysztofowi Ambroziakowi.

Z ostatniej chwili

Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak poinformował Grojec24.net, że są kolejne dodatnie wyniki badań pacjentów ze szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą. Trwa obecnie ewakuacja lecznicy w Nowym Mieście nad Pilicą. W grójeckiej placówce sytuacja również wygląda dramatycznie.

Z ostatniej chwili

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczną się w piątek 8 listopada. Poniżej harmonogram wydarzeń związanych z obchodami. 

Z ostatniej chwili

 20 lutego zostanie otwarty największy zadaszony park wodny w Europie – Suntago Wodny Świat.

Z ostatniej chwili

Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Józefa Wybickiego w Grójcu ma szanse wygrać remont świetlicy. Głosowanie trwa do 28 listopada. 

Z ostatniej chwili

Zbliżają się ferie zimowe. Gmina we współpracy z placówkami szkolnymi – PSP nr 1, PSP nr 2 i PSP nr 3 w Grójcu, sporządziła  harmonogram zajęć na pierwszy tydzień ferii. Zapisy zostały przedłużone do 5 lutego.

Z ostatniej chwili

Prace na ostatnim odcinku inwestycji drogi krajowej S7 przebiegają dotychczas terminowo i bez opóźnień. Nie można powiedzieć tego samego o pozostałych podwykonawcach odcinków A i B. W rozmowie z dyrektorem kontraktu Mota Engil Centra Europe S.A redakcja "Życia Grójca" dowiedziała się, że grójeccy kierowcy będą mogli korzystać z nowego odcinka krajowej "siódemki" w pierwszej kolejności.

Z ostatniej chwili

Zmiany istniejącego systemu gospodarki odpadami są podyktowane wymogami przepisów unijnych i obowiązkiem dostosowania polskiego systemu prawa do uregulowań polityki ekologicznej stosowanej w Unii Europejskiej. Nowe rozwiązania mają na celu długofalowe wdrażanie unijnej strategii gospodarowania odpadami, w tym odpadami komunalnymi. Ponadto, podyktowane są opuszczeniem przez Gminę Grójec, decyzją Rady Miejskiej, Związku Międzygminnego pod nazwą Natura. Do tego procesu przygotować musi się zarówno Urząd Gminy i Miasta w Grójcu, jak i mieszkańcy.

Z ostatniej chwili

Prezentujemy pełny harmonogram wszystkich wydarzeń kulturalno-sportowo-patriotycznych. 

Z ostatniej chwili

Aż trzy wydarzenia czekają na mieszkańców gminy podczas weekendu. Sport, dancing i otwarcie strzelnicy połączone z piknikiem militarnym.