Niedziela, 26 maj 2019
Z ostatniej chwili

Piątkowe obchody poprzedziło otwarcie wystawy interdyscyplinarnej  artystów z Japonii pt. ART/X/TOYAMA. Wieczorem na kobylińskim targowisku wystąpili: Hamak Band, Sektor A, Dziku, Bayera, Defis, a na koniec razem z DJ zaśpiewał lokalny artysta Paweł Biba Binkiewicz. Galerie z obchodów uzupełniamy na bieżąco.

Z ostatniej chwili

Południowe Mazowsze w świetle badań archeologicznych to temat sympozjum naukowego, które odbędzie się we wtorek 21 maja o godzinie 10:00 w Grójeckim Ośrodku Kultury. Głównym prowadzącym będzie regionalista, historyk dr. Remigiusz Matyjas. 

Z ostatniej chwili

Uprzejmie zapraszamy na posiedzenie Rady Miejskiej w Grójcu, które odbędzie się w dniu 25 marca  o godzinie 16:00 (poniedziałek) w sali konferencyjnej Ratusza, Pl. Wolności 2.

Z ostatniej chwili

6 maja (poniedziałek)  o 17:00 w sali konferencyjnej ratusza odbędzie się uroczyste posiedzenie rady miejskiej. Władze miasta zapraszają wszystkich mieszkańców. 

Z ostatniej chwili

Skuteczne uszczelnienie nowego systemu naliczania opłat za odpady, podzielenie miasta na dwa sektory i stworzenie w przyszłości wewnętrznej spółki komunalnej to priorytety władz miasta – o tym mówiono podczas poniedziałkowych konsultacji społecznych z udziałem burmistrza Dariusza Gwiazdy, jego zastępcy Jarosława Rupiewicza, radnych oraz mieszkańców.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem uroczystych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Z ostatniej chwili

Na co dzień skupione na służbie, zaangażowane i dążące do perfekcji. Są dowódcami, żołnierzami różnych specjalności, mistrzyniami w swoi fachu. Ale przede wszystkim kobietami, które osiągają swoje cele z wdziękiem i uśmiechem.

Z ostatniej chwili

Publikujemy oficjalne plakaty tegorocznego Święta Kwitnących Jabłoni.

Z ostatniej chwili

Dzień Kobiet jest corocznym świętem obchodzonym 8 marca, od 1910 roku. Zostało ono zapoczątkowane przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Jego początki wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwowzorem Dnia Kobiet były tzw. Matronaliia, które obchodzono w starożytnym Rzymie. Święto wypadało w pierwszym tygodniu marca, dotyczyło zazwyczaj początku nowego roku, macierzyństwa i płodności. Z tej okazji mężowie wręczali swoim żonom prezenty.

Z ostatniej chwili

Pełnomocnik spółki Bonin Kazimierz Grabek, wystąpił o ustalenie pozwolenia na budowę portierni, budynku kotłowni i miejsca czasowego gromadzenia odpadów komunalnych. Pismem z dnia 28.02.2019 r. Stowarzyszenia Czysta Gmina wystąpiło z wnioskiem o dopuszczenie do udziału na prawach strony w toczącym się w niniejszej sprawie postępowaniu.