Piątek, 29 maj 2020
Z ostatniej chwili

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bikówku walczy w tym roku o zjawiskowy plac zabaw w konkursie Podwórko Talentów Nivea Edycja 2020. Aby wygrać tę nagrodę o wartości 250 tys. złotych potrzebne są Państwa głosy – logujcie się i głosujcie!

Z ostatniej chwili

22 maja (piątek) Burmistrz Gminy i Miasta Grójec wraz z Naczelnik Wydziału  Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych  wizytowali przedszkola gminne  w zakresie poczynionych przygotowań do otwarcia placówek  od 25 maja. Odwiedzili również Szkołę Podstawową nr 2, w której odziały przedszkolne działają już od tygodnia, a od poniedziałku rozpoczną pracę klasy 1-3 oraz będą udzielane konsultacje dla ośmioklasistów. 

Z ostatniej chwili

Zmiany istniejącego systemu gospodarki odpadami są podyktowane wymogami przepisów unijnych i obowiązkiem dostosowania polskiego systemu prawa do uregulowań polityki ekologicznej stosowanej w Unii Europejskiej. Nowe rozwiązania mają na celu długofalowe wdrażanie unijnej strategii gospodarowania odpadami, w tym odpadami komunalnymi. Ponadto, podyktowane są opuszczeniem przez Gminę Grójec, decyzją Rady Miejskiej, Związku Międzygminnego pod nazwą Natura. Do tego procesu przygotować musi się zarówno Urząd Gminy i Miasta w Grójcu, jak i mieszkańcy.

Z ostatniej chwili

W czwartek 9 kwietnia,  Centrum Projektów Polska Cyfrowa opublikowało listę gmin i powiatów, które jako pierwsze otrzymają dotację na zakup sprzętu do nauki w domu. Gmina Grójec znalazła się wśród nich, otrzymując prawie 100 tyś bezzwrotnego wsparcia.

Z ostatniej chwili

Aż trzy wydarzenia czekają na mieszkańców gminy podczas weekendu. Sport, dancing i otwarcie strzelnicy połączone z piknikiem militarnym.

Z ostatniej chwili

Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak poinformował Grojec24.net, że są kolejne dodatnie wyniki badań pacjentów ze szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą. Trwa obecnie ewakuacja lecznicy w Nowym Mieście nad Pilicą. W grójeckiej placówce sytuacja również wygląda dramatycznie.

Z ostatniej chwili

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczną się w piątek 8 listopada. Poniżej harmonogram wydarzeń związanych z obchodami. 

Z ostatniej chwili

 20 lutego zostanie otwarty największy zadaszony park wodny w Europie – Suntago Wodny Świat.

Z ostatniej chwili

Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Józefa Wybickiego w Grójcu ma szanse wygrać remont świetlicy. Głosowanie trwa do 28 listopada. 

Z ostatniej chwili

Zbliżają się ferie zimowe. Gmina we współpracy z placówkami szkolnymi – PSP nr 1, PSP nr 2 i PSP nr 3 w Grójcu, sporządziła  harmonogram zajęć na pierwszy tydzień ferii. Zapisy zostały przedłużone do 5 lutego.