czwartek, 30 marzec 2023
Z ostatniej chwili

Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopłatą na połączenia autobusowe na rok 2023. Zwiększenie oferty przewozowej stało się możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowej dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda zdecydował się na uruchomienie w 2023 roku 9 nowych linii autobusowych (łącznie z linią z roku 2022 do Falęcina jest ich 10), które ułatwią życie mieszkańcom wykluczonym komunikacyjnie. Kursy są realizowane minibusami. Dopłaty z budżetu gminy wynoszą 10-30%.

Z ostatniej chwili

Mieszkańcy części Gminy Grójec mówią zdecydowane "Nie" wyznaczonym trzem wariantom obwodnicy aglomeracji warszawskiej i usytuowaniu węzłów (A50>S7>A50) wbrew przyjętym ustaleniom na etapie studium korytarzowego - już wkrótce więcej na ten temat. 

Z ostatniej chwili

Czas wracać do pracy, a Ty nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Małe dziecko, dom, obowiązki i jeszcze praca? Nie jesteś sama! My w Klubie Przedsiębiorczych Mam rozumiemy Cię doskonale. Wiemy, co czujesz i co przeżywasz. Wiemy, jak ciężko jest Ci się rozstać z dzieckiem i pogodzić ze sobą wszystkie obowiązki. Dlatego chcemy Ci pomóc, chcemy Ci podpowiedzieć, że można łatwiej, że można wyciągać naukę z doświadczeń innych mam.

Z ostatniej chwili

Wczoraj (18 lutego) w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirowicach odbyło się zebranie, w związku ze złożonym pisemnym wnioskiem mieszkańców sołectwa  o odwołanie  obecnej pani sołtys.

Z ostatniej chwili

23 kwietnia grójecki rynek zamieni się w lokalne centrum ekologii. Tego dnia chcemy zwrócić uwagę na ważny problem, jakim jest ochrona środowiska i przypomnieć, że o naszą planetę należy dbać każdego dnia, ponieważ nie mamy już czasu, aby obchodzić go tylko raz do roku.

Z ostatniej chwili

Z nowym-starym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec, Jerzym Engelem Juniorem, rozmawia Mateusz Adamski. 

Z ostatniej chwili

Ania Dąbrowska oraz zespół Piękni i Młodzi – to dwie gwiazdy, które wystąpią podczas 61. edycji ŚKJ. Oprócz nich zagrają jeszcze inni artyści, a razem z nimi moc atrakcji dla publiczności.

Z ostatniej chwili

Radni Miasta Grójec uchwalili na wrześniowej sesji przystąpienie do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2023-2030. Obecnie trwają zakrojone na szeroką skalę konsultacje społeczne, warsztaty czy spacery badawcze. Można również zgłosić swoją propozycję – poprzez formularz do 30 listopada 2022 roku.

Z ostatniej chwili

Dyrektor i Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Grójcu składają kondolencje dla rodziny zmarłej koleżanki- Barbary Jackowskiej.

Z ostatniej chwili

W rankingu pisma Wspólnoty zbadano najbogatsze samorządy  w 2021 roku. Sprawdźcie, jak wypadła gmina Grójec.