wtorek, 26 styczeń 2021
Harmonogram odbioru śmieci w Twoim telefonie

Urząd Gminy i Miasta Grójec oraz Grójecka Spółka Komunalna udostępniają mieszkańcom bezpłatną aplikację na smartfony, dzięki której harmonogramy wywozu odpadów można śledzić  na bieżąco.

Evenio to prosty i przyjazny w obsłudze system powiadamiający o zbliżającej się dacie odbioru odpadów z posesji. Po zainstalowaniu aplikacji w telefonie wystarczy wpisać swój adres , wybrać kategorie odpadów, a program pobierze aktualny harmonogram i zaznaczy dni, w które odbierane są poszczególne frakcje odpadów.  Gdy nadejdzie wybrany przez nas moment, aplikacja przypomni o odbiorze odpadów.

W tej samej aplikacji mobilnej będzie można śledzić również wydarzenia kulturalne, sportowe, oświatowe i wiele, wiele więcej. Będziemy mogli sami wybrać , które wydarzenia z dostępnych na liście chcemy śledzić i być na bieżąco.

Ponadto, aplikacja umożliwia złożenie reklamacji odnośnie odbioru śmieci  np., jeśli stwierdzimy, że odpady nie zostały odebrane zgodnie z harmonogramem.  

Dodatkowo poprzez aplikację będzie można zgłosić nielegalne wysypisko śmieci , zdewastowane tereny zieleni czy też pomniki.

Pod tymi linkami znajdują się instrukcja instalacji oraz instrukcja obsługi aplikacji na telefonach z systemami android oraz ios.

http://evenio.pl/android

http://evenio.pl/ios

Bezpłatną aplikację można pobrać na swoje telefony ze sklepu: google play lub appstore

Powstał także krótki film instruktażowy:

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy i Miasta Grójec