czwartek, 13 czerwiec 2024
 Inauguracja sezonu w Grójcu

Wystartował ŻTC BIKE RACE 2024! Grójec był areną zmagań pierwszych zawodów z cyklu ŻTC BIKE RACE 2024. Ruszyła rywalizacja w ramach największego cyklu kolarstwa szosowego dla amatorów.


Największy sad Europy, jak zwykło się mawiać o zagłębiu grójecko-wareckim tradycyjnie przywitał ładną, ale wietrzną pogodą. – Będzie dawać po rancie – słychać było raz po raz od tłumnie przybyłych kolarzy na start rywalizacji. Tych podczas premierowych zmagań sezonu 2024 było ponad dwunastu.


Trasa wyścigu poprowadzona została na 18 kilometrowej rundzie drogami technicznymi wzdłuż drogi S7. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie miały do przejechania 88,5 km, zaś najstarsze 34,5 km. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy biorący udział w FIT RACE, a więc otwartej formule dla wszystkich, niezależnie czy posiadają licencje.

O 13:00 zaś do zmagań ruszyli zawodnicy biorący udział w SUPER PRESTIGE. W kategoriach, które miały do przejechania najdłuższy dystans, czyli M20 triumfował Jan Skrzypek z Legionowa, reprezentujący ActiveJet, przed Jakubem Gębką (Mazowieckie Stowarzyszenie Kolarskie) i Damianem Traczykiem (AD Cycling Team). W kategorii M30 zwyciężył Kamil Maciejewski, drugi był Wojciech Kwiatek, a trzeci Jakub Szczerbiński. Zaś w kategorii RED, czyli zawodników starszych, ale jadących pełnych dystans, najlepszy był Jan Stelmaszyk (Varso), przed Markiem Marcem (PS8 Racing Team) i Adamem Studzińskiem z Klubu Kolarskiego Żychlin. Wśród pań triumfowała rzeszowianka – Sonia Cięciel, jadąca w barwach RoadRacing.pl, przed drugą na macie Anną Witczak (ActiveJet) i Magdaleną Konach.


Kolarska rywalizacja pod marką ŻTC BIKE RACE ruszyła na dobre! Podczas rywalizacji w Grójcu nie zabrakło wielu ciekawych rozstrzygnięć, ale to już historia. Przed nami drugi etap, który 28 kwietnia odbędzie się w Zduńskiej Woli – mówi dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.
Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich oraz kompletne wyniki rywalizacji znajdują się pod adresem www.ztc.pl.