czwartek, 13 czerwiec 2024
Piłkarskie Diamenciki błyszczały w Grójcu

Fantastyczne mecze, przepiękne bramki, wielkie emocje, ale przede wszystkim super zabawa - taki był rozegrany 16 lutego w Grójcu FCM Girls Cup #KochamFutbol. Na parkiecie hali Spartakus mogliśmy zobaczyć popisy utalentowanych młodych piłkarek z najlepszych żeńskich klubów Mazowsza. Turniej wygrała Diamonds Academy. Świetnie spisały się zawodniczki grójeckiej akademii FC MUNDIALITO, które wywalczyły trzecie miejsce!

Niezwykle silnie obsadzony halowy turniej piłki nożnej dziewcząt stał na bardzo wysokim poziomie. W akcji zobaczyliśmy zawodniczki Diamonds Academy, Legia Ladies, Mazovii Grodzisk Mazoviecki, Ząbkovii Ząbki i FC Mundialito. Najlepsze okazały się “Diamenty”, które wyprzedziły zespół z Ząbek i Mundialitki. Ambitne zawodniczki FC Mundialito jako jedyne zdołały zatrzymać (remis 1:1) zwyciężczynie turnieju i tylko raz na pięć spotkań schodziły z boiska pokonane!

Kibice z wypiekami na twarzy śledzili pasjonujące spotkania. Wśród nich była m.in. wspaniała aktorka Anna Dereszowska, której córka jest bramkarką w drużynie Legia Ladies. - Zabawa była fantastyczna, a impreza świetnie zorganizowana. Dziewczynki podchodzą do każdego turnieju, meczu z ogromnym entuzjazmem. Bardzo się cieszę, że żeńska piłka nożna tak fantastycznie się rozwija. Wierzę, że jest to zaczątek do tego, żebyśmy mieli znakomitą dorosłą reprezentację kobiet! - powiedziała znana artystka.

 

Gościem honorowym FCM Girls Cup był Burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda, który podczas uroczystego zakończenia turnieju wręczył uczestniczkom pamiątkowe medale i statuetki, a także zapowiedział, że będzie życzliwie wspierał rozwój żeńskiego futbolu w gminie Grójec. - Z przyjemnością patrzy się na grę dziewczynek, ich umiejętności i wielkie serce jakie wkładają w rywalizację. Futbol jest nie tylko dla chłopców. To wspaniały sport, dzięki któremu dzieci mogą się harmonijnie rozwijać i uczyć współzawodnictwa w duchu fair play - mówił podczas imprezy Burmistrz Grójca.

 

Organizatorem turnieju była działająca w powiecie grójeckim - ośrodki w Grójcu, Mogielnicy i Goszczynie - akademia FC MUNDIALITO. W szkółce, założonej przez byłego rzecznika PZPN i warszawskiej Legii Michała Kociębę, trenuje na co dzień blisko 30 zawodniczek z roczników 2013-2008. Więcej informacji o FCM można znaleźć na stronie: www.fcmundialito.pl

Turniej odbył się pod patronatem Grójeckiego Ośrodka Sportu, a wspierali go również: Grupa producentów owoców Viktoria, Verona Consulting, R-GOL, Park Trampolin JumpWorld - Radom, Woda Dar Natury, United Chicken Grójec oraz partnerzy medialni: Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców i Życie Grójca.

WYNIKI I KLASYFIKACJA TURNIEJU 

I seria
DIAMONDS - LEGIA LADIES 6:0
LEGIA LADIES 1 - MUNDIALITO 0:1
MAZOVIA - ZĄBKOVIA 1:3
II seria
DIAMONDS - LEGIA LADIES 1 5:0
MAZOVIA - MUNDIALITO 4:4
LEGIA LADIES - ZĄBKOVIA 0:3
III seria
DIAMONDS - MAZOVIA 6:1
LEGIA LADIES - LEGIA LADIES 1 2:2
MUNDIALITO - ZĄBKOVIA 0:5
IV seria
MAZOVIA - LEGIA LADIES 4:0
LEGIA LADIES 1 - ZĄBKOVIA 3:4
DIAMONDS - MUNDIALITO 1:1
V seria
LEGIA LADIES 1 - MAZOVIA 1:0
DIAMONDS - ZĄBKOVIA 1:0
LEGIA LADIES - MUNDIALITO 0:0

TABELA 
1 DIAMONDS 5 13 19:2
2 ZĄBKOVIA 5 12 15:5
3 FC MUNDIALITO 5 6 6:10
4 LEGIA LADIES 1* 5 4 6:12
5 MAZOVIA * 5 4 10:14
6 LEGIA LADIES 5 2 2:15
(miejsce, drużyna, mecze, punkty, bramki)
*przy jednakowej liczbie punktów o kolejności w tabeli decyduje wynik bezpośredniego meczu.

KRÓLOWE STRZELCÓW
Garbrysia Jankiewicz (DIAMONDS) i Martyna Nowakowska (ZĄBKOVIA) - 5 goli