czwartek, 13 czerwiec 2024
Karatecy z Grójca w polskiej reprezentacji na ME w Danii!

W dniach 24-27 października w Danii, odbędą się 11 Mistrzostwa Europy w Karate sportowym. Na 14 matach rywalizować będzie ponad 2000 zawodników w konkurencjach dziecięcych, młodzieżowych oraz seniorski. Skład Reprezentacji Polski liczy 30 osób z klubów z całej Polski. W tak doborowym towarzystwie znalazło się 5 zawodników z Grójca.

Trzeba zaznaczyć, że jest to historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii klubu tak młodzi zawodnicy otrzymali powołanie do reprezentacji naszego kraju. Również po raz pierwszy w swojej karierze wystąpią z orzełkiem na piersi oraz założą dres Reprezentacji Polski, co już jest niesamowitym wyróżnieniem dla każdego sportowca.

Powołanie do kadry były konsekwencją świetnych wyników uzyskanych podczas Mistrzostw Polski oraz Polish Open, które odbyły się na wiosnę 2019 roku. Powołanie otrzymali: Ewa Godlewska, Laura Ścisłowska, Gabriel Gabler, Bartosz Lep, Karol Jakubowski

Zawodnicy z Grójca przygotowania rozpoczęli już na początku wakacji,Letnią Akademią Karate, gdzie trenowali do 7 godzin dziennie. Dzień rozpoczynali od porannego rozruchu, następnie blok przedpołudniowy, który zazwyczaj obejmował doskonalenie siły oraz koordynacji.

Blok popołudniowy to praca nad wytrzymałością, a wieczorny rozciąganie. Po tak intensywnym zgrupowaniu, lipiec był czasem odpoczynku i regeneracji, by w sierpniu wznowić regularne treningi. Zawodnicy ze ścisłej kadry klubu rozpoczęli również treningi indywidualne oraz poranne treningi w niedziele.
Mistrzostwa Europy w Danii będą pierwszym międzynarodowym turniejem zawodników z Grójca. W planach maja jeszcze trzy starty zagraniczne. Na początku grudnia udają się na Puchar Europy do Rumunii, w marcu czeka ich Malta Open, a w maju Słowacja Open.


Treningi w Klubie Karate „Seiken” Grójec , odbywają się od poniedziałku do niedzieli w rożnych grupach wiekowych oraz zaawansowania. Obecnie przez cały wrzesień trwają nabory do grup początkujących. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie www.karate-do.net.pl. Zapraszamy na treningi karate, bo może ty zostaniesz reprezentantem kraju.

Info: Klub Karate Seiken Grójec