czwartek, 13 czerwiec 2024
Futbol Amerykański w Grójcu 18 maja

Mecz Europejskiej Ligi ESL pomiędzy klubami z Polski oraz Litwy zostanie rozegrany w naszym mieście. 18 maja o godzinie 15.00, połączone siły klubów Dukes Ząbki i Red Raiders Grójec staną naprzeciw Iron Wolves Wilno. Będzie to  pierwszy mecz międzynarodowy rozegrany na odnowionym, grójeckim obiekcie przy ulicy Laskowej.

Futbol amerykański to dynamicznie rosnąca dyscyplina w naszym kraju. Obecnie w każdym większym mieście znajduje się klub tej dyscypliny sportu, który uczestniczy w jednej z polskich lig futbolu amerykańskiego jak również w ligach międzynarodowych. 

Wzorem tradycji futbolu amerykańskiego zza oceanu, kibiców czeka masa atrakcji, związanych z tym wydarzeniem. Należeć do nich będą food-trucki z amerykańskim jedzeniem, orkiestra oraz muzyka na żywo. Występy futbolistów uatrakcyjnią dodatkowo cheerleaderki, a całość zostanie opatrzona komentarzem na żywo, który wyjaśni wszystkim odwiedzającym stadion zasady gry.


-Cieszymy się z możliwości wystąpienia przed Grójecką publicznością – komentuje amerykański trener drużyny Dukes Phillip Dillon. Mamy nadzieję, że pokażemy dobre widowisko, a grójecka publiczność zaznajomi się z tym niezwykłym sportem – dodaje.

Rywalem polskiej drużyny będzie zespół Iron Wolves Wilno, który niedawno pokonał na krajowym boisku inny polski zespół – Tigers Kraków. Nadaje to więc spotkaniu dodatkowego wymiaru rywalizacji.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 a bramy stadionu będą już otwarte od godziny 14:30. Spotkanie jest główną imprezą sportową w ramach odbywającego się w tych dniach w Grójcu sześćdziesiątych obchodów grójeckiego Święta Kwitnących Jabłoni.

Wstęp na stadion jest bezpłatny.

LINK DO WYDARZENIA W SERWISIE FACEBOOK
https://www.facebook.com/events/449035575906806/