wtorek, 05 grudzień 2023
Obudź w sobie witalne bieganie!

Slow Jogging czyli nowa metoda wolnego towarzyskiego biegu – z Mariuszem Pachockim i Emilią Strzębicką- organizatorami tej formy aktywnego spędzania czasu rozmawia Szymon Wójcik. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Signovum. 

Można powiedzieć, że Slow Jogging w Grójcu trwa na dobre?
Tak, zdecydowanie. Zajęcia zaczęły się pod koniec maja. Odbywają się co tydzień w niedzielę o godz. 10.00. Bez względu na słońce i upały frekwencja dopisuje. Zapraszamy nowych uczestników do udziału w zajęciach Slow Jogging w Grójcu.

Czym tak naprawdę jest Slow Jogging?
To metoda biegowa, stworzona i przebadana przez japońskiego profesora fizjologii sportu Hiroaki Tanaka. Jest to wolny towarzyski bieg w tempie 4..6 km/h. Bieganie odbywa się w strefie komfortu, nie powoduje zadyszki, jest bezpieczne dla zdrowia, a mimo to spalamy dwa razy więcej kalorii niż podczas chodu. To trening o niskiej intensywności, który pomaga rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną.

 

 

Kto może uczestniczyć w zajęciach Slow Jogging?
Mogą go trenować wszyscy niezależnie od wieku, trening nie wymaga dużego wysiłku fizycznego. Dzięki tej przyjemnej formie ruchu, uprawianej regularnie zachowasz młodość oraz atrakcyjną sylwetkę. Ta nowa forma aktywności spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Grójca. Zwykle w zajęciach bierze udział kilkanaście osób. Widać, że coraz więcej osób interesuje się zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną.

Czy ta forma aktywności jest bezpieczna dla zdrowia?
Zdecydowanie tak. W porównaniu do tradycyjnego biegania nie powoduje kontuzji oraz nie przeciąża stawów i mięśni. Jak dowiodły badania regularnie uprawiany slow jogging wpływa na poprawę zdrowia. Obniża ciśnienie krwi, cukier, zapobiega chorobom serca, zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzhaimera. W Japonii slow jogging stosowany jest jako profilaktyka zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Nazywany jest również Truchtaniem Witalnym!

Gdzie i do kiedy będą prowadzone zajęcia?
Zwykle zajęcia są prowadzone na boisku i bieżni przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Grójcu. W okresie letnim w przypadku wysokiej temperatury będziemy biegać w parku miejskim przy GOK. Zajęcia będą się odbywać do 13 października 2019, z przerwą wakacyjną 21-28 lipca.

Czy bierzecie udział w biegu Grójecka Dycha?
Oczywiście, że tak. Grupa Slow Jogging weźmie udział w biegu dla slow joggerów. Organizatorzy przewidzieli bieg w rytmie slow na 6 km. Zapraszamy wszystkich amatorów wolnego biegania do udziału i biegu razem z nami.

Jak krótko zachęcić do udziału w zajęciach? Jednym, dwoma zdaniami.
Obudź w sobie witalne bieganie! Promuj z nami Slow Jogging w Grójcu.

 

 

Więcej informacji na stronie akcji:
Slow Jogging Grójec

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Signovum. 

 

------------------------------------
Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
------------------------------------
Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A.-Wizja, Aktywność, Rozrywka, Kultura, Alternatywa