czwartek, 25 lipiec 2024
Sportowiec i trener roku 2018

Wczoraj zakończył się Plebiscyt na Sportowca i Trenera roku 2018 organizowany przez portal grojec24.net.  Zwycięzcami zostali Oliwia Malesa i Marceli Bińkowski. 

W kategorii sportowiec najwięcej głosów – 991 – otrzymała Oliwia Malesa. W kategorii trener – 923 – Marceli Bińkowski.

W pierwszej z kategorii na podium znaleźli się Dominik Stasiak (612 głosów) i Paweł Lepa (426 głosów). Z kolei, w kategorii trener Dariusz Fijałkowski (559 głosów) oraz Anna Lewandowska-Papińska (547 głosów).

Oliwia Malesa to wychowanka GKS Mazowsze Grójec. Laureatka Mazowieckich Igrzysk Młodzieży w piłce nożnej. Uczestniczka finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U18. Na co dzień pomimo zaledwie 15 lat gra jako czołowa zawodniczka w piłkarskiej seniorskiej 2 lidze.

Marceli Bińkowski został doceniony za wieloletnie kształcenie młodzieży w sztukach walki, przynoszące sukcesy na zawodach.

W obu etapach plebiscytu oddano łącznie 3633 głosy.

Laureaci Plebiscytu otrzymają pamiątkowe statuetki ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Pana Dariusza Gwiazdę, który objął patronat nad naszym Plebiscytem. Uroczyste wręczenie statuetek nastąpi na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej.

Partnerem medialnym Plebiscytu była gazeta „Życie Grójca”.

Mateusz Adamski, grojec24.net