czwartek, 13 czerwiec 2024
Startuje ŻTC BIKE RACE 2024

14 kwietnia w Grójcu zainaugurują kolarskie zmagania w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE 2024. Tradycyjnie ŻTC BIKE RACE 2024 będzie się składać z dwóch odrębnych cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE, podzielonych na kategorie wiekowe.

 

W ramach FIT RACE, poza klasyfikacją indywidualną przewidziana jest także klasyfikacja drużynowa, do której będą zaliczane zsumowane wyniki pięciu najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Finał rywalizacji odbędzie się w Żyrardowie.


Podtrzymana zostaje znana od dwóch sezonów formuła dotycząca klasyfikacji generalnej. Wynik Klasyfikacji Generalnej to suma punktów uzyskanych podczas wielkiego finału w Żyrardowie oraz pięciu najlepszych wyników punktowych uzyskanych w pierwszych 12 etapach cyklu w sezonie 2024. Dodatkowo, na finale uczestnicy z kategorii M20, M30, M40, M50 i RED SUPER PRESTIGE zostaną podzieleni na dwa peletony startowe, zgodnie z następującymi założeniami – z każdej z pięciu kategorii pierwsze 10 osób w generalce, obliczonej po 12 (z 13 planowanych) etapach, wystartują w PELETONIE MISTRZÓW. Pozostali jadą w PELETONIE NOSTALGII. Punkty zdobywane w PELETONIE MISTRZÓW i PELETONIE NOSTALGII są przyznawane w kolejności OPEN zgodnie ze specjalną gradacją obowiązującą tylko na FINALE. Zwycięzcy całego cyklu w grupach wiekowych powalczą o tygodniowy pobyt w Zakopanem z możliwością wymiany na pobyt w Bułgarii w apartamentowcu KALIA w Słonecznym Brzegu - wybór należy do zwycięzcy.


Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa szosowego do rywalizacji. Przed nami trzynaście etapów, nowe lokalizacje. Jak zwykle zapowiadają się znakomite zmagania – zachęca do udziału w cyklu Wojciech Pawelec, dyrektor zawodów.
W najbliższą niedzielę ŻTC BIKE RACE odbędzie się w Grójcu. Ściganie rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:00. Baza zawodów zlokalizowana będzie przy Hali Sportowej „SPARTAKUS” Grójeckiego Ośrodka Sportu (ul. Sportowa 16). Trasa wyścigu poprowadzona zostanie na 18 kilometrowej rundzie drogami technicznymi wzdłuż trasy S7. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 88,5 km, zaś najstarsze 34,5 km.


Rywalizację zaczynamy na technicznie trudnej trasie, która potrafi pokrzyżować plany najlepszych zawodników. Boczne wiatry, nie jednemu sprawiły trudności. Prognozy pogody są bardzo obiecujące. Zapraszamy do Grójca – dodaje dyrektor cyklu.
Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.