czwartek, 13 czerwiec 2024
Mistrzostwa szkoły w Badmintona

27 marca dzięki nieocenionej pomocy Stowarzyszenie WGR rowerowy Grójec na profesjonalnym boisku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Badmintona w naszej szkole.


To niezwykłe wydarzenie zgromadziło zarówno uczniów, jak i nauczycieli w pasjonującej atmosferze sportowej. Zmagania rozpoczęły się od emocjonujących pojedynków eliminacyjnych, podczas których uczestnicy pokazywali swoje umiejętności i determinację. Widok pełnych zaangażowania graczy na boisku był inspirujący dla wszystkich obserwujących.

Nad przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy, a zarazem sędziowie: Dariusz Prykiel i Marek Oszczak. Nasi uczniowie mogli skorzystać z ich doświadczenia i wiedzy poprawiając, m.in. technikę odbić, zagrywkę, czy taktykę gry. Panowie rozegrali również krótki, pokazowy mecz, który jeszcze mocniej zmotywował młodych zawodników do walki o zwycięstwo.

Wraz z postępem turnieju rywalizacja stawała się coraz bardziej zacięta, a uczestnicy dawali z siebie wszystko. Pojedynki były pełne nieprzewidywalnych zwrotów akcji i widowiskowych wymian.
Na zakończenie turnieju zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami. Najlepsi gracze otrzymali rakiety do badmintona.


Należy jednak pamiętać, że najważniejsze było uczestnictwo i duch sportowej rywalizacji, który towarzyszył całej imprezie. Dla wielu uczniów był to również doskonały sposób na przełamanie bariery i zdobycie nowych przyjaźni poprzez wspólną pasję do sportu.

Bo turniej badmintona nie tylko promował aktywność fizyczną, ale także integrował społeczność szkolną i rozwijał umiejętności sportowe uczniów.
Trzeba przyznać, że był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wspomnień dla wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa: 1. miejsce Stanisław Knap, 2. miejsce Adam Iwański, 3. miejsce Igor Kopera 

Wyróżnienie: Wiktoria Witczak, Kamil Brzeziński, Marysia Imiołek, Olga Małecka, Szymon Mazur 


Jak jedna aktywność napędza kolejną?

Boisko, na którym odbył się turniej to nagroda za zdobycie II miejsca w konkursie ODLOTOWEJ JAZDY, które dzięki kilometrom pokonanym na rowerze przez członków i przyjaciół Stowarzyszenia WGR udało się wywalczyć, a raczej wyjeździć. Nasza Dwójkowa społeczność serdecznie dziękuje:
Dariuszowi Prykielowi, Stowarzyszeniu WGR Rowerowy Grójec i  Markowi Oszczakowi oraz GOS Mazowsze" za udostępnienie nagłośnienia.

Info PSP nr 2 w Grójcu, Facebook