czwartek, 13 czerwiec 2024
Najlepszy trener i sportowiec roku 2023!

Zakończyła się 11. edycja Plebiscytu na Sportowca i Trenera Grójca. 1 marca (piątek) w budynku Ratusza Miejskiego laureaci odebrali statuetki i dyplomy. 

Zwycięzcami okazali się Martyna Chrzanowska oraz Kamil Zajkowski.
Reprezentantka MSK Marceli Team, do której powędrował tytuł sportowca roku, otrzymała 1381 głosów. Uczennica ósmej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu od ośmiu lat uprawia karate, a od czterech kickboxing. W Pucharze Europy w Kickboxingu zdobyła dwa złote medale i brąz. Ma na koncie również wygraną walkę w kickboxingu na Gali Sportów Walki Marceli Team Fight Night IV.


1267 głosów zdecydowało o drugim z rzędu zwycięstwie w kategorii trener, Kamila Zajkowskiego, który prowadzi w Grójcu własny klub sztuk walki ZajFit&Fight. Jak możemy przeczytać na stronie klubu, Zajkowski jest dyplomowanym nauczycielem wychowania fizycznego, instruktorem samoobrony, kulturystyki i pływania. Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął w wieku 8 lat, ucząc się karate. Trenuje kickboxing oraz MMA w najlepszych warszawskich klubach od 15 lat. Swoją wiedzę i doświadczenie pogłębiał w klubach muay thai w Tajlandii. Osiąga liczne sukcesy na poziomie Pucharów i Mistrzostw Polski oraz Europy. Obecnie jest nauczycielem wychowania fizycznego w szkole ponadpodstawowej, prowadzi treningi z zakresu sportów walki, siłowni, cross, a także na pływalni.
 

Zwycięzcy Plebiscytu otrzymali pamiątkowe statuetki. Do rąk zwycięzców trafiły również nagrody w postaci karnetów na krytą pływalnię Wodnik ufundowane przez Grójecki Ośrodek Sportu oraz vouchery na darmową lekcję nurkowania od Dive rangers - szkoły nurkowania i centrum nurkowego, które prowadzi zajęcia na krytej pływalni Wodnik w Grójcu.


Organizatorem plebiscytu była redakcja portalu Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców, a partnerem medialnym Życie Grójca.