piątek, 15 styczeń 2021
Łączy nas "Dwójka"

W piątek 20 września uczniowie wraz z nauczycielami świętowali  uroczyste obchody jubileuszu 600- lecia naszego miasta Grójca.

Najmłodsi uczniowie klas 1-3, zapoznali się z multimedialną prezentacją celem zgłębienia tematu historii miasta i jego dziejów. Później zgodnie z planem nastąpił kolejny punkt szkolnych obchodów czyli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas: 5a, 5f, 4b, i 6d pod kierunkiem Małgorzaty Bińkowskiej oraz Anety Dębek. 

Oprawę muzyczną zapewnił chór, pod kierunkiem Małgorzaty Żabińskiej, który wykonał utwór „Polonez Grójecki”. W międzyczasie uczniowie oglądali ciekawe wystawy i gazetki szkolne z historią Grójca oraz wykonywali w grupach dowolną techniką pracę plastyczną- herb miasta Grójec.

W pionie młodszym na dzieci czekała niespodzianka. Jako kolejny etap świętowania nauczyciele przygotowali przedstawienie nawiązujące do Grójca słynącego z pięknych, soczystych jabłek  pt. „Królewna Śnieżka z Grójca i siedmiu krasnoludków”. Role bohaterów były świetnie odegrane przez nasze sympatyczne grono pedagogiczne:  Dyrektor Agata Pachocka, Anita Dusińska, Barbara Sobańska- Kowalczyk, Joanna Ejmocka- Rejer,  Justyna Banasiewicz, Katarzyna Kozłowska, Iza Szydlik, Teresa Dulemba, Ewelina Ptaszek oraz Mateusz Srebrzyński.

Uczniowie z młodszych klas byli zachwyceni i oczarowani. Grono pedagogiczne wprowadziło dzieci w dobry nastrój i zachęciło do wspólnej zabawy.


Po występie uczniowie z klas 2a i 2b wraz z wychowawcami - Anitą Ptaszek i Darią Deryng- Maliszewską- wzięły udział w paradzie, która zakończyła się na boisku na Hali Sportowej Spartakus.

 

 

Dzisiaj pokazaliśmy, że nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?

 


Te słowa idealnie pasują do dzisiejszego występu nauczycieli, którzy dali uczniom coś od siebie. Pokazali swój humor i talent, a zarazem na wesoło ukazali, że nasze miasto to region słynący z uprawy i przetwórstwa jabłek. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji !

Dzieci zakończyły dzień w szkole z nowo zdobytą wiedzą na temat przeszłości Grójca. Takie chwile jak te uczą nas współpracy, integracji, budują w uczniach potrzebę życia we wspólnocie oraz uczą szacunku do przeszłości i teraźniejszości aby społeczeństwo rosło w siłę.


Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w zorganizowaniu obchodów 600- lecia Grójca w naszej szkole.

Ewelina Ptaszek