czwartek, 24 czerwiec 2021
Majówka z Kwitnącym GOKiem

W nadchodzący weekend majowy Grójecki Ośrodek Kultury przygotował mnóstwo atrakcji. Część z nich odbędzie się za pośrednictwem transmisji online. 

Od godziny 16:00  zostanie wyemitowana transmisja z koncertów zespołów: The Riders, Golden Flash i Touch the Soul. 

Wieczorem Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza do inauguracji kina plenerowego o godzinie 20.30, na bezpłatną projekcję filmu pt.  "Jak być dobrą żoną".

To pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa szkoła przetrwania. W rolach głównych: laureatka Oscara i Złotej Palmy – Juliette Binoche, oraz jedenastokrotnie nominowana do Cezara – Noémie Lvovsky. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera.
Paulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła.

Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André (Edouard Baer), ekscentryczną szwagierką Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się… wyzwoloną kobietą?

Grójecki Ośrodek Kultury przygotuje sto leżaków, na których można będzie wygodnie rozsiąść się przed ekranem. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą poduszki i kocyka, gdyż majowe wieczory bywają zdradliwe.

Organizatorzy proszą o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/11CrrACH7

 

Drugiego dnia, w niedzielę za pośrednictwem kanału internetowego GOK zaprezentuje swój Artystyczny Blok, a w nim występy dzieci i młodzieży, pokaz tańca, orkiestra dęta OSP Grójec, Paweł Biba Binkiewicz oraz Grójecka Orkiestra Kameralna, oraz Chór Miasta Grójec. 

Link do kanału internetowego na platformie Youtube:  https://www.youtube.com/results?search_query=gr%C3%B3jecki+o%C5%9Brodek+kultury