piątek, 02 grudzień 2022
Co jest grane w Grójcu: Repertuar spektakli teatralnych

Na początku grudnia do Grójca przyjadą dwa teatry, które zagrają na deskach Grójeckiego Ośrodka Kultury.


1 grudnia w sali widowiskowej GOK, swoje talenty aktorskie zaprezentują Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski. "Kredyt" to inteligentna komedia z błyskotliwym humorem, żywymi dialogami i obfitująca w zwroty akcji od samego początku.
Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem - nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzę, nie będę psuć Państwu niespodzianki.
Jeden z aktorów grających w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: "Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył." To chyba najlepsza rekomendacja "Kredytu", który został napisany dwa lata temu, a jest grany w Hiszpanii, Argentynie, Grecji, Meksyku, Panamie, Finlandii, Peru, Niemczech, Austrii, Chile, na Węgrzech i we Włoszech.

Bilety w cenie 50 zł są w punkcie xero 48 664 23 06 wew. 11.

Następnego dnia do miasta zawita Warszawski Teatr Capitol ze sztuką pt. "Akt Równoległy". Bilety dostępne są w Punkcie Ksero GOK oraz online www.teatrcapitol.pl/wyjazdy Rezerwacja i zamówienia grupowe: tel. (+48) 733 777 840, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/205199694017631

Wystąpią: Władysław Grzywna, Katarzyna Maciąg, Kazimierz Mazur, Magdalena Wróbel, Krzysztof Chodorowski.

Perfekcyjny pomysł na spędzenie pikantnego weekendu bez małżeńskiej rutyny. Mały hotelik na peryferiach, do którego nie trafi z pewnością nikt znajomy. Przytulny pokoik, zmrożony szampan, rozpaleni namiętnością młodzi kochankowie… A jednak cały misterny plan niespodziewanie zaczyna się sypać mimo rozpaczliwych wysiłków ekscentrycznego recepcjonisty. Jak zakończy się ta hotelowa historia? Komu pierwszemu zabraknie pomysłów na „słodkie kłamstewka”? Przekonajcie się Państwo sami!
Adaptacja i reżyseria: Olaf Lubaszenko
Przekład: Emilia Miłkowska
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Scenografia: Dorota Banasik
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
Asystenci reżysera: Halina Bednarz / Honorata Paprot / Hiroaki Murakami.