wtorek, 25 styczeń 2022
Wyjątkowy wieczór w Grójeckim Ośrodku Kultury

Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na Galę Noworoczną "Viva Strauss, Viva Wiedeń!". W sobotę, 15 stycznia poczujemy się, jak w wiedeńskiej filharmonii. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

W programie wieczoru znajdą się polki, walce oraz utwory wokalne z operetek Straussa i innych kompozytorów wiedeńskich.

Zaśpiewają:


Katarzyna Zając-Caban – sopran. Pedagog w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Obecnie pełni również funkcję Kierownika Wydziału. Od 2015 roku współpracuje jako solistka z Fundacją Avangart, która jest organizatorem Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO. W swoim repertuarze ma wiele pieśni, arie operowe, oratoryjne, musicalowe oraz partie w operetkach: Księżniczka Czardasza, Hrabina Marica E. Kálmána i Wesoła Wdówka F. Lehára.

Rafał Songan – baryton, wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Występował na całym świecie. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Wykonuje repertuar operowy, operetkowy, musicalowy oraz światowe przeboje.

Solistom będzie towarzyszył na scenie zespół kameralny No-Net — połączenie aksamitnego brzmienia instrumentów smyczkowych — skrzypiec, altówek i wiolonczel oraz pięknej barwy instrumentów z grupy aerofonów dwustroikowych — oboju i fagotu.
W nazwie zespołu zawarte są dwie ważne informacje. Pierwsza, oczywista to nonet, którego nazwa wywodzi się od włoskiego słowa nona oznaczającego dziewięć, co stanowi liczbę muzyków w zespole. Druga zaś, bardziej ukryta wyraża chęć grania na żywo dla wytęsknionej publiczności, zamiast w Internecie jak w czasach pandemii.
Dziewięcioosobowy zespół instrumentalny tworzą wybitni muzycy wywodzący się z kulturalnej dumy województwa łódzkiego tzn. Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina. Jednocześnie jest to grupa przyjaciół, których łączy pasja wspólnego muzykowania.

Zespół No-Net tworzą:
- skrzypce: Małgorzata Korpysz-Owczarek, Joanna Góras, Alicja Pejska
- altówka: Mirosław Pejski, Jadwiga Domińczyk-Kuzan
- wiolonczela: Jolanta Żebrowska, Ewa Monkiewicz
- obój: Kamil Kuc
- fagot: Michał Owczarek

W rolę konferansjera wcieli się Witold Paprocki