czwartek, 26 maj 2022
Grójeckie chóry w międzynarodowym konkursie

Czyżyki i Dream of singing — to dwa chóry, które powstały z inicjatywy dyrygentki Magdaleny Skruczaj oraz dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury, Moniki Woźniak. Dzieci i młodzież startują w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie.


Na co dzień chórzyści ćwiczą pod okiem swojej dyrygentki w Grójeckim Ośrodku Kultur. Mali artyści działają od niedawna (maj 2021 roku), ale mają już na swoim koncie występy dla publiczności.
Koncertowali podczas Dnia Dziecka, tworzyli też autorski koncert „Andrzejki dla seniorów”, brali udział w nagraniach do Orszaku Trzech Króli, śpiewali podczas charytatywnej zbiórki pieniędzy na leczenie dla Karola Kuźmy oraz Angeliki Kocik, a także podczas koncertu kolęd dla całego miasta.
Członkowie chóru młodzieżowego mają od 10 do 13 lat, a ci najmłodsi — ruchliwi i towarzyscy jak ptaki Czyżki — to dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Wszyscy członkowie chórów pochodzą z terenu powiatu grójeckiego.


W ramach dofinansowania dla chórów, z programu Staszka Jonczyka chór uczestniczył w warsztatach wokalnych z Aleksandrą Pietrzyk oraz Olivią Kaczyńską, co szczególnie zainspirowało młodzież do śpiewania muzyki a’capella, a także do grania na instrumentach perkusyjnych.

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie był w 2014 roku. Poniżej nagrania do dziewiątej edycji tego prestiżowego konkursu. Trzymamy kciuki za wszystkich młodych artystów. 

Czyżyki z utworami: "Lulajże Jezuniu"oraz "Gore Gwiazda Jezusowi" we wspólnym opracowaniu z Mateuszem Wojakowskim (pianino)

Dream of singing w wykonaniu: "Dziś z radością" - Paweł Orkisz oraz "Hola hola, Pasterze z pola" Witolda Lutosławskiego. Pod dyrekcją Magdalena Skruczaj, przy pianinie Mateusz Wojakowski