czwartek, 26 maj 2022
Kino GOK: 11-13 marca

W nadchodzący weekend kino Grójeckiego Ośrodka Kultury wyświetli cztery propozycje filmowe. 

Piątek, 11 Marca
16:00 Skarb Mikołajka
18:00 Śmierć na Nilu
20:30 Miłośc jest blisko

Sobota, 12 Marca
14:00 Skarb Mikołajka
16:00 DKF: Matki Równoległe
18:30 Śmierć na Nilu

Niedziela, 13 Marca
14:00 Skarb Mikołajka
16:00 Śmierć na Nilu
18:30 Miłośc jest blisko


SKARB MIKOŁAJKA (Familijny/10+/Dubbing)
W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.


ŚMIERĆ NA NILU (Kryminał/15+/Napisy)
Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na których czele staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji.


MIŁOŚĆ JEST BLISKO (Komedia romantyczna/12+/Polska)
Natalia i Adam znają się od dziecka. Nigdy nie byli parą, ale od zawsze byli razem. Są sąsiadami, korzystają wspólnie z pomieszczeń w swoich mieszkaniach, a ich sypialnie dzieli tylko cienka ściana. Natalia pragnie mężczyzny, najlepiej opiekuńczego domatora, który byłby oparciem dla niej i jej syna. Adam po rozwodzie szuka silnych emocji i najchętniej wybrałby się do Amazonii. Pewnego dnia marzenia Natalii i Adama się spełniają. Na jego drodze los stawia piękną Marikę, podróżniczkę i pisarkę, która zaprasza go do swojego świata. Tymczasem w Natalii zakochuje się Bruno, bogaty dentysta, który chce spełniać jej wszystkie marzenia. Przypadkowe znajomości zapowiadają się obiecująco...


DKF JASMINUM: MATKI RÓWNOLEGŁE (Dramat/15+/Napisy)
Janis jest doświadczoną fotografką, która poświęca się w pełni pracy zawodowej. Pewnego dnia zachodzi przypadkiem w ciążę z żonatym mężczyzną, co wywraca jej życie do góry nogami. Ana to z kolei pochodząca z rozbitej rodziny młoda dziewczyna, która chciałaby zapomnieć jak najszybciej o chłopaku, który ją zapłodnił. Spotykają się na oddziale porodowym i z miejsca nawiązują silną więź, wzmocnioną faktem, że obie rodzą niemal w tym samym czasie. Matki równoległe to historia dwóch samotnych kobiet, które nie podejrzewają, że losy ich i ich dzieci będą splatały się w zupełnie niespodziewanych momentach ich życia.

Nagrody:
Festiwal w Wenecji, dla najlepszej aktorki (Penelope Cruz)
Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych, dla najlepszej aktorki (Penelope Cruz)

Nominacje:
Oskar dla najlepszej aktorki (Penelope Cruz)
Oskar za najlepszą muzykę (Alberto Iglesias)
Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego
Złoty Glob za najlepszą muzykę (Alberto Iglesias)
Nagroda BAFTA za najlepszy film nieanglojęzyczny