sobota, 27 maj 2023
„Re:lacje czyli formy zapisu”

To pierwsza indywidualna wystawa malarstwa Anny Młyniec. Tytułowe formy zapisu to zestaw obiektów malarskich na płótnie i na papierze będących efektem procesu twórczego, który powstał w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ekspresyjne zestawienia kolorów i form przybierają różne kształty i faktury tak, by uobecnić intensywność wrażenia emocji, poruszenia chwili. Czasem są one bardziej złożone a przy tym niemal monochromatyczne. Inne pulsują kolorem i sensualną strukturą. Możemy nie tylko je zobaczyć, ale i niemal dotknąć. Abstrakcyjny język malarstwa pozwala na eksplorowanie własnego ukrytego wymiaru rzeczywistości oraz jej doświadczania.


Artystka pracuje z płótnem, papierem, materiałem, farbami akrylowymi. Jak sama mówi: „maluję ekspresyjnie, poddaję się chwili, oddaję emocje kolorami, ruchem pędzla i strukturą. Dla mnie to forma medytacji.”


Anna Młyniec - nie boi się eksperymentować i sięga po różne formy i techniki. Obecnie najbardziej pochłania ją malarstwo (studia w pracowni malarstwa profesora Henryka Gostyńskiego na ASP w Warszawie) i grafika warsztatowa (studia w pracowni grafiki warsztatowej profesora Rafała Kochańskiego na ASP w Warszawie). Studiowała również komunikację wizualną i fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz projektowanie graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prywatnie blisko związana jest ze swoim miastem – Grójcem, gdzie od 2018 roku pełni funkcję prezes Grupy Plastyków Ziemi Grójeckiej. Organizuje wystawy oraz plenery dla artystów należących do grupy. Zawodowo zajmuje się komercyjnym projektowaniem graficznym.
Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy w dniu 1 kwietnia o godzinie 18.00.