poniedziałek, 30 styczeń 2023
Pectus w bożonarodzeniowym koncercie kolęd!

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu braci Szczepaników w pięknych akustycznych brzmieniach - takie wydarzenie przygotował Grójecki Ośrodek Kultury tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia. To jeden z dwóch zaplanowanych koncertów kolęd.  Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny.

Wspólne kolędowanie z "Pectusem" odbędzie 21 grudnia o 17.30. Wstęp na obydwa wydarzenia będzie bezpłatny. Organizator zastrzega jednak, że ilość miejsc w sali widowiskowej jest ograniczona. 

O tym, że bracia Szczepanikowie śpiewają kolędy, nie trzeba już nikogo przekonywać. O tym, że robią to bardzo dobrze, wielu mogło się przekonać osobiście podczas licznych telewizyjnych koncertów świątecznych.

Dlatego koncerty kolędowe Pectus cieszą się ogromnym powodzeniem. Niezwykła rodzinna atmosfera tych muzycznych spotkań cudownie oddaje klimat magicznych świąt.
Harmonia głosów czwórki braci nie ma sobie równych, bowiem program koncertu "Bracia patrzcie jeno ... " Ujmuje widza naturalnością i prawdziwością. Efekt podkreśla specjalnie przygotowana pełna nastrojowego klimatu oprawa koncertu.

W środę wystąpią także Soliści Chóru Miasta Grójec oraz Amelka z kijowskiego metra. Podczas wydarzenia zaplanowano akcję charytatywną: Mobilny Szpital dla Ukrainy. Akcje prowadzi Fundacja TV Pomaga. 

Dwa dni wcześniej, 19 grudnia z koncertem kolęd wystąpi  muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca - Trebunie Tutki (kliknij i dowiedz się więcej). Zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Koncert pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.