poniedziałek, 30 styczeń 2023
W ten magiczny dzień możecie zostać asystentami Trzech Króli!

W strojach pastuszków i aniołków Grójecki Ośrodek Kultury wraz z organizatorami  zaprasza do wzięcia udziału w corocznym Orszaku. 

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach Grójca. Co roku Grójecki Ośrodek Kultury we współpracy z Fundacją Orszaku Trzech Króli, szkołami i nauczycielami organizuje to wydarzenie dla mieszkańców naszej gminy.

Mimo że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo podobny, bo „napisany” już 2 000 lat temu, to w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu, udowadniającego jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

We wszystkich miejscowościach Orszak jest organizowany lokalnie. Fundacja stara się, w jak największym stopniu, wspierać organizatorów, dostarczać im niezbędnej wiedzy oraz pomocy. Wytycza również główne kierunki, dba o przestrzeganie chrześcijańskiego charakteru wydarzenia oraz ma baczenie, aby inicjatywa nie była wykorzystywana w innych celach, w szczególności politycznych. Co do zasady, patronat nad Orszakiem Trzech Króli obejmują miejscowi przedstawiciele władz samorządowych oraz hierarcha kościelny. - pisze o przedsięwzięciu Fundacja Orszaku Trzech Króli.

Harmonogram:

Godz. 12.00 uroczysta Msza Św. w Kościele
p.w. Miłosierdzia Bożego w Grójcu
godz. 13.00 rozpoczęcie Orszaku przy Jadłodajni Caritas
godz. 13.10 scenka 1. Wyjście Maryi Brzemiennej (PSP nr 2. w Grójcu)
godz. 13.40 scenka 2. Walka dobra ze złem (PSP Częstoniew)
godz. 14.00 scenka 3. Pokłon Trzech Króli (PSP Bikówek)
godz. 14.10 wspólne kolędowanie z Fletnią Pana

Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/521382353295520/