czwartek, 30 marzec 2023
Zapisy na darmową wycieczkę startują od jutra! Zapisz swoje dziecko

Liga Robotów to nowy projekt realizowany w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, który jest największym programem edukacyjno- technologicznym w Polsce, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami. Grójecki Ośrodek Kultury organizuje darmowy wyjazd w najbliższy czwartek.  

Celem Ligi Robotów jest promowanie robotyki i nowoczesnych technologii oraz wspieranie kompetencji przyszłości, wśród uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych.

Zapisy na wycieczkę startują 21.02.2023 (wtorek) od godziny 9:00. Aby zapisać dziecko, trzeba osobiście zjawić się w sekretariacie Grójeckiego Ośrodka Kultury. Wyjazd jest darmowy. Udział w wycieczce mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. 

Udział w inauguracji projektu potwierdzili: Minister Edukacji i Nauki- Przemysław Czarnek oraz Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej - Justyna Orłowska. Uczestniczący w wydarzeniu uczniowie z grup robotycznych, jako pierwsi w Polsce, będą brać udział w specjalnych warsztatach Ligi Robotów.