czwartek, 13 czerwiec 2024
Jasiek Mela gościem grójeckiej Nocy Bibliotek

Już w najbliższą sobotę czeka nas niezapomniana noc. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu będzie tego dnia czynna do 22:00! I jak w poprzednich latach organizatorzy zaplanowali ciekawe spotkanie na ten dzień. O godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Janem Melą!

Jasiek Mela - urodził się 30 grudnia 1988 r. w Gdańsku, ale wychował się w Malborku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi – w wyniku porażenia prądem (15 000 V) amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon.

Porusza się na protezie nogi, nie używa protezy ręki. W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty, która pomaga osobom po amputacjach w zakupie protez i powrocie do aktywnego życia. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline.

A po zmroku razem z organizatorami zapraszamy na godzinie 20:00. Wtedy to usłyszymy na żywo grójecki zespół GAMA. W składzie:
Małgorzata Antoniewicz - śpiew
Artur Kowalczyk - gitara akustyczna i śpiew
Piotr Mańka - gitara basowa
Artur Szlis - gitara akustyczna i śpiew
Zespół zagra znane i lubiane utwory z repertuaru piosenek harcerskich, poezji śpiewanej.
Serdecznie zapraszamy! Bądźcie z nami tego dnia!