czwartek, 25 lipiec 2024
Do Grójca przyjedzie Jagna z „Chłopów”

W nachodzący weekend Grójecki Ośrodek Kultury wyświetli najnowszą adaptację powieści Władysława Reymonta. Po sobotnim seansie, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum”, spotkanie z Kamilą Urzędowską – aktorką, która wcieliła się w rolę Jagny Paczesiówny.

Trzecia adaptacja „Chłopów” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana, którego koproducentem jest Narodowe Centrum Kultury, jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Muzykę opracował i skomponował L.U.C, a za scenariusz odpowiadają: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Władysław Reymont

Poniżej harmonogram kina na nadchodzący weekend. GOK zaprasza również na seanse szkolne grupy:


PSI PATROL: WIELKI FILM - ANIMOWANY/PRZYGODOWY
B.O. / 88 MIN 2D DUBBING

03.11
piątek 15:00 i 17:00

04.11
sobota 13:00 i 15:00

05.11
Niedziela 13:00 i 15:00

 

Kiedy magiczny meteoryt ląduje w Adventure City, daje wszystkim szczeniętom supermoce. Dla Skye, najmniejszej członkini zespołu, jej nowe moce to spełnienie marzeń. Ale sprawy przybierają zły obrót, gdy arcyrywal szczeniąt, Humdinger, ucieka z więzienia i łączy siły z szalonym naukowcem. Gdy los Adventure City wisi na włosku, superpsy muszą powstrzymać superzłoczyńców, zanim będzie za późno, a Skye będzie musiała nauczyć się, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.


CHŁOPI (13+ / 116 MIN) 2D, DRAMAT/ANIMOWANY

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

 


03.11
piątek 19:00
04.11
sobota
17:00
po seansie spotkanie z aktorką
KAMILĄ URZĘDOWSKĄ
05.11
niedziela 17:00

Kup bilety ONLINE. Kliknij grafikę poniżej: