wtorek, 05 grudzień 2023
Moto Mikołajki w Grójcu: Moc atrakcji i pomoc potrzebującym

W Grójcu, gdzie zagląda już pomału zima, zbliża się wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko rozświetli ulice, ale także wniesie iskierkę nadziei dla tych, którzy doświadczają przemocy w rodzinie.

3 grudnia odbędą się Motomikołajki organizowane przez Grójecki Ośrodek Kultury we współpracy z Zespołem Szkół im. Armii Krajowej Obwodu w Grójcu ,Fundację Klementyna oraz Cobrra MC Poland Grójec.


Na rynku miejskim w Grójcu oraz sali widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury będziecie mieli Państwo okazję do przeżycia niezapomnianych chwil. Dzieląc pasję do jazdy na dwóch kółkach oraz przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, będziecie mogli podzielić się ciepłem swoich serc, pomagając potrzebującym.


W trakcie Motomikołajek będzie czekało na Państwa wiele atrakcji:


- Występ Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mogielnicy,
- koncerty Pniewy Local Band, Pawła Binkiewicza oraz Oli Maliszewskiej,
- kiermasz wypieków świątecznych oraz animacje dla dzieci.


Zarówno dorosły jak i dziecko znajdzie coś dla siebie! W wyjątkowej atmosferze wypełnionej pięknym zapachem świątecznych wypieków przy akompaniamencie muzyki DJ Marcusa będziecie mieli okazję czynić dobro!


72000 osób w 2022 roku były ofiarami przemocy. To przerażająca liczba. Musimy jasno powiedzieć, że tak długo, jak przemocowe zachowania w rodzinie będą traktowane jako prywatne sprawy, przemoc domowa nadal będzie się mieć dobrze. Niezbędne jest, to by zmienić podejście i świadomość ludzi oraz zwiększyć ich wiedzę w tym zakresie.


W odpowiedzi na ten ogromny problem Fundacja Klementyna już od zeszłego roku prowadzi autorski projekt „Pomarańczowa Energia- Stop Przemocy w Rodzinie”. Program ma na celu podniesienie świadomości i niesienie pomocy psychologicznej ofiarom przemocy.

Motomikołajki staną się wyjątkową okazją do połączenia pasji motocyklowej ze szczytnym celem. Będzie to nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale także szansa na rzeczywiste zmienianie życia ofiar przemocy. Fundacja Klementyna wierzy, że wspólna energia mieszkańców Grójca może stać się mocnym impulsem do walki z przemocą w rodzinie.


Plakaty reklamujące wydarzenie będą nie tylko informować o atrakcjach Motomikołajek, ale także przypominać o celu ich organizacji - wspieraniu ofiar przemocy w rodzinie. Uczestnicy będą zachęcani do przekazywania darowizn, a każda zebrana złotówka będzie krokiem w kierunku zatrzymania przemocy domowej.
Razem możemy zatrzymać przemoc w rodzinie i sprawić, że te Święta będą dla wszystkich czasem bezpieczeństwa i wsparcia.

Fundacja Klementyna