środa, 21 luty 2024
Na głodzie jestem - motylem już nie jestem...

W piątek, 12 stycznia 2024 roku miała miejsce premiera najnowszej sztuki, brawurowo zgranej przez Aktorki Grójeckiego Uniwersytetu Otwartego.

Przedstawienie przyjęło także nowy tytuł „Być Kobietą, czyli Szaleństwa Dojrzałej Młodości”, który zrodził się w głowie Dyrektor GOKu, a scenariusz opracował reżyser, Pan Łukasz Chojecki. Teksty piosenek do znanych utworów polskich napisały: Aleksandra Maliszewska, Henryka Mamczarek, Małgorzata Rupiewicz.

W tym dniu Aktorki zagrały na scenie dwukrotnie, ponieważ wejściówki na premierę rozeszły się jak „ciepłe bułeczki”. Za każdym razem widownia wypełniła się po brzegi.

Teatr Dojrzałej Młodości tworzy sześć utalentowanych kobiet: Małgorzata Borowska, Anna Duraj, Agata Kufirska, Małgorzata Rupiewicz, Maria Świątkiewicz, Joanna Wasążnik, które na scenie czują się jak „ryby w wodzie”, udowadniając jednocześnie, że w amatorskim teatrze można grać profesjonalnie.

Sam spektakl to słowno-muzyczne show, wesoło i z dystansem przedstawiające okres przekwitania. Jest to pełna zabawnych wątków opowieść o kobiecych rozterkach, pragnieniach i troskach. Pełne optymizmu, uroku, sympatii i poczucia humoru pokazują, że wiek nie może być wymówką. Bycie aktywnym, doświadczanie nowego, dbanie o relacje przekładają się na możliwość realizacji planów, spełnianie marzeń i korzystanie z życia.

Gratulujemy naszym cudownym seniorkom kolejnego niezapomnianego, bogatego w emocje występu. Reakcja tłumnie zgromadzonej publiczności nie pozostawiła nic do dodania. Owacjom na stojąco nie było końca.


Aktorki otrzymały gratulacje oraz słowa uznania od Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, Pana Dariusza Gwiazdy.


„Marzę o takiej menopauzie i życzę dalszych sukcesów na największych scenach teatralnych w kraju i zagranicą” – podziękowała Aktorkom oraz Reżyserowi dyrektor GOKu, Monika Woźniak.