środa, 27 styczeń 2021
Repertuar kina na 12-14 kwietnia

Basia, Biuro Detektywistyczne, Ciemno, prawie noc, Śmierć nadejdzie dziś 2 i Nina to propozycje grójeckiego kina w nadchodzący weekend. 

12 kwietnia, piątek 

15:00 Basia
16:30 Biuro Detektywistyczne
18:30 Ciemno, prawie noc
21:00 Śmierć nadejdzie dziś 2

13 kwietnia, sobota
14:30 Basia
16:00 Nina
18:00 Biuro Detektywistyczne
20:30 Śmierć nadejdzie dziś 2

14 kwietnia, niedziela
11:00 Basia
13:00 Basia
15:00 Biuro Detektywistyczne
17:00 Ciemno, prawie noc
19:30 Śmierć nadejdzie dziś 2

BASIA (animowany)
Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego.

edc1d0314df26f4954651131e82a7939_Generic.jpg

BIURO DETEKTYWISTYCZNE (familijny)
Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło. Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie.

28075211d6824084961c071e8b76c06b_Generic.jpg

CIEMNO, PRAWIE NOC (kryminał)
Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

c3698948bbef8e01b61b372d4a29088b_Generic.jpg

DKF JASMINUM: NINA (dramat)
Nina nie jest szczęśliwa. Niby ułożyła sobie życie, a jednak czegoś brakuje. Pracuje jako nauczycielka i lubi swoją pracę, chociaż jej szefową (dyrektorką szkoły) jest jej matka. Niby ma kochającego męża – Wojtka (mechanik samochodowy) i codzienność się jakoś układa, a jednak - „jakoś” to za mało. Może gdyby w ich związku pojawiło się dziecko… Ale Nina nie może zajść w ciążę, więc oboje z mężem szukają surogatki.
Pewnego dnia poznają Magdę. Ta dwudziestoparoletnia, niezależna, korzystająca z życia dziewczyna wydaje się idealną kandydatką. Nina i Wojtek nie wiedzą jednak, że Magda jest lesbijką. Nie zdradzają jej swoich planów, no bo jak tak od razu powiedzieć? Znajomość zaczyna się więc od nieszczerości, którą coraz trudniej przełamać. Tymczasem pomiędzy Magdą i Niną zaczyna tworzyć się więź…
W chwili szczerości Nina wyznaje Magdzie ich plan. Dla Magdy to wstrząs – ale uczucie jest silniejsze. Zakochała się. Nina przyznaje – że też. Wydawałoby się, że przeszkody piętrzące się na drodze takiego związku skazują go z góry na porażkę, ale może pojawi się szansa…?

6faf95a407946923d692f4ddda792716_Generic.jpg

ŚMIERĆ NADEJDZIE DZIŚ 2 (horror)
Tree (Jessica Rothe) udało się przeżyć spotkanie z mordercą w masce bobasa i przerwać nieznośną anomalię czasową. Niestety, teraz dopadła ona Ryana (Phi Vu), współlokatora jej chłopaka Cartera (Isreal Broussard). Dziewczyna stara się mu pomóc, ale sprawy tylko się komplikują. Pojawia się kolejny psychopata w charakterystycznej masce, a jakby podróże w czasie nie wystarczały, do gry wchodzą jeszcze alternatywne rzeczywistości.

71601b6fd7fc74a9f4eea8e6c1b43d35_Generic.jpg