piątek, 14 maj 2021
Wyjątkowy koncert zakończył rok 2019 w Muzeum

21 grudnia w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbył się XXII „Wieczór z Kulturą", którym zakończono muzealny i artystyczny rok 2019 w instytucji kultury współprowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Powiat Grójecki.

Na wstępie koncertu dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak powitała Gości i przypomniała pokrótce wydarzenia 2019 r. Na koncercie obecni byli m.in.: Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Jolanta Sitarek, Andrzej Zaręba Członek Zarządu, Radni powiatowi: Cezary Kołodziejski i Grażyna Kijuc, a także Burmistrz Warki Dariusz Gizka i Wiceburmistrz Teresa Knyzio.


„Gwiazdo świeć, kolędo leć!" - to niezwykły koncert kolęd i pastorałek napisany i zaaranżowany przez wybitnego kompozytora, pianistę i aranżera Włodzimierza Korcza, w wykonaniu cenionych i uwielbianych przez publiczność artystów: Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza (fortepian). Pośród znanych kolęd, w programie koncertu znajdują się przepiękne, nastrojowe i brawurowo wykonane pastorałki do tekstów wybitnych polskich autorów, m.in.: Ernesta Brylla, Wojciecha Młynarskiego, ks. Jana Twardowskiego i in. Koncert był wspaniałym preludium do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.


Na zakończenie wieczoru dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i podziękowała wszystkim za kolejny rok współpracy. Złożyła również specjalne podziękowania Panu Andrzejowi Zygmuntowi Roli-Stężyckiemu - genealogowi, historykowi regionaliście, fotografowi i publicyście. Pod koniec roku podarował on do zbiorów muzeum zbiór zdjęć „Kościoły i świątynie w powiecie grójeckim”.


Muzeum składa serdeczne podziękowania Artystom za tak piękne przeżycia i brawurowe wykonanie koncertu. Dziękuje wszystkim Gościom za obecność.

Partnerem organizacji „Wieczorów z Kulturą" są Państwo Angelika i Jarosław Nowociel - Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”. Dziękujemy serdecznie Zajazdowi na Winiarach za pomoc w organizacji wieczoru.

Fot. Rafał Donica