niedziela, 20 wrzesień 2020
ALTERGRANT 2020 wystartował – zdobądź nagrodę!

Altergrant to nie jest konkurs grantowy. To sposób na docenienie tych, którzy realizują swoje działania niezależnie od grantów i środków publicznych.

Na laureatów i laureatki czeka nagroda finansowa w wysokości 4 tys. złotych  oraz spot prezentujący ich działania. Jeżeli współpraca międzysektorowa jest Ci bliska, umiesz pozyskiwać sponsorów albo łączysz działalność kulturalną z własnym biznesem, zgłoś się! Animatorzy i animatorki kultury z województwa mazowieckiego mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 29 lutego.      

W Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej najistotniejsi są ludzie – ich umiejętności, doświadczenia, potencjały i twórcze relacje jakie tworzą z innymi. Działania animatorów i animatorek to ogromny wkład w rozwój społeczności lokalnych, rozbudzenie ich twórczości i innowacyjności, a przede wszystkim w kształtowanie umiejętności współpracy. Dlatego ta systematyczna i codzienna – nie tylko „projektowa” i „eventowa” praca zasługuje na szczególne docenienie. Rada Programowa MPEK postanowiła wyłonić, nagrodzić i pokazać tych, którzy potrafią działać konsekwentnie i niezależnie od przyznanych środków publicznych. Laureaci i laureatki zostaną wyróżnieni za stosowanie rozwiązań pozwalających na ciągłość ich inicjatyw: dzięki współpracy międzysektorowej, czy w oparciu o alternatywne źródła finansowania.

Kto może wziąć udział w konkursie
Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, organizacje lub instytucje reprezentujące zarówno sektor publiczny, społeczny, jak i prywatny z województwa mazowieckiego (z wyłączeniem m. st. Warszawy). Ważne, aby prowadziły one działania na rzecz lokalnej społeczności z obszaru edukacji kulturalnej, pozyskując na nie środki poza sektorem publicznym. 
Kategorie konkursowe
W tym roku wprowadzone zostały dwie kategorie konkursowe:
1.zdolność pozyskiwania środków poza sektorem publicznym
2.łączenie działalności gospodarczej z działalnością kulturalną na rzecz lokalnej społeczności     

Zgłoszenia

Uczestnicy biorący udział w konkursie powinni zgłosić swój udział przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej oraz przesłanie go do dnia 29.02.2020 r. włącznie.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ->  https://forms.gle/37mHVnrxQQdN3nA98    

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu ALTERGRANT oraz regulamin znajdują się na stronie: www.mazowieckieobserwatorium.pl/mpek-altergrant/mpek-altergrant-2020.html.
Organizatorem konkursu jest Mazowiecki Instytut Kultury.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    

***
Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej to wieloletni program, którego celem jest wspieranie twórczych działań angażujących mieszkańców, budujących poczucie wspólnoty i będących narzędziem rozwoju społecznego. Inicjatorem programu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a głównym operatorem – Mazowiecki Instytut Kultury.    

Program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.