środa, 28 październik 2020
Noc bibliotek w Grójcu

W najbliższą sobotę 10 października Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Laskowskiego zaprasza do wzięcia udziału VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Tego dnia odbędzie się spotkanie autorskie online z Moniką Sawicką  dla dzieci o godzinie 13:00, a dla dorosłych o 19:00. Tego dnia biblioteka będzie otwarta od 8:00 do 22:00. 

 

O akcji

 

 

 

Biblioteki w całej Polsce przy wsparciu – promocyjnym i merytorycznym – organizatorów, przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni.

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych – zapraszamy wszystkie szkolne biblioteki do niekonwencjonalnego rozpoczęcia roku podczas imprezy literackiej, która pokaże, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest biblioteka! (ze względów organizacyjnych wydarzenie może się odbyć również w piątek).

Akcję Noc Bibliotek zaincjowaliśmy w 2015 roku. Co roku wyznaczamy termin, ogłaszamy hasło, tworzymy inspirujące materiały dla bibliotek, przyjmujemy zgłoszenia i tworzymy interaktywną mapę bibliotek w akcji.

Kilkaset pomysłów na Nocne działania czytelnicze zamieszczamy dla Was w zakładce Półka z pomysłami – sięgajcie i działajcie.

 

źródło: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/o-akcji/