środa, 28 październik 2020
Wirtuozi muzyczni w Grójcu

Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na "Koncert NieKlasyczny", który odbędzie się na sali widowiskowej w czwartek 15 października o godzinie 19:00.

 

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na pierwszy koncert z cyklu "Koncerty NieKlasyczne". Celem cyklu jest przybliżanie Państwu świata muzyki poważnej, w trochę mniej poważny, ale jakże finezyjny i humorystyczny sposób! Jako pierwszych zaprosiliśmy wyjątkowych i utalentowanych artystów, którzy mimo młodego wieku, zachwycają wirtuozerią publiczność w Polsce i zagranicą!

Julia Łozowska - fortepian

Urodziła się w 2001 roku w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, teraz studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Zdobyła liczne nagrody na wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, a w ostatnim czasie zakwalifikowała się do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Koncertowała w najbardziej prestiżowych miejscach na muzycznej mapie Polski. Wystąpiła jako najmłodsza pianistka podczas Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich oraz w Pałacu Prezydenckim przed Pierwszą Damą.

Łukasz Dyczko 

ur. 1997 r. w Gorlicach, saksofonista. Ukończył naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, obecnie jest studentem Conservatoire de Lyon pod kierunkiem Jeana Denisa Michata oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Pawła Gusnara. Zwyciężał w wielu konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. We wrześniu 2016 roku, jako reprezentant Polski wybrany w Konkursie „Młody Muzyk Roku” zwyciężył w Eurowizji dla Młodych Muzyków, organizowanej przez niemiecką telewizję WDR oraz Europejską Unię Nadawców (EBU). Finał tego Konkursu odbył się na placu przed Katedrą w Kolonii i pokazany był za pośrednictwem telewizji w wielu krajach Europy. Łukasz jest pierwszym w historii tego wydarzenia zwycięzcą – saksofonistą.

 

W programie usłyszymy dzieła m.in. Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i Wolfganga Amadeusza Mozarta. Słowo o kompozycjach i kompozytorach dopowie Dariusz Borkowski-Thieu.

Szykuje się prawdziwa uczta artystyczna!

Ze względu na nowe zasady reżimu sanitarnego, koncert na żywo będzie mógł być zorganizowany dla skromnej ale jakże zacnej grupy 63 osób.

Bilety w cenie 30 zł/szt do nabycia:
- kasa GOK (pt, sob, niedz: 9-10.10.2020, godz. 14:00-19:00)
- punkt xero (pon-czw, 9:00-16:30),

Info. Grójecki Ośrodek Kultury