niedziela, 28 listopad 2021
Dzień Edukacji Narodowej w gminie Grójec (ZDJĘCIA)

W środę, 13 października odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku przedstawiciele grójeckiej oświaty spotkali się na uroczystej akademii w Publicznej Szkole Podstawowej w Częstoniewie.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów i nauczycieli. Był śpiew, taniec, nie zabrakło także dobrego humoru, oczywiście w wykonaniu dzieci. Dzień Edukacji Narodowej zwany również „Dniem Nauczyciela”, to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które ustanowiono w 1972 roku w celu upamiętnienia rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Publiczność w sali gimnastycznej SP Częstoniew, była pod wielkim wrażeniem występu uczniów, nagradzając ich gromkimi brawami. Po zakończeniu części artystycznej uczniowie wręczyli zgromadzonym na widowni nauczycielom i pracownikom oświaty słodkie upominki.

Następnie burmistrz Dariusz Gwiazda wspólnie z Naczelnik Wydziału Edukacji Moniką Kozłowska, wręczali nagrody dla dyrektorów oraz nauczycieli wyróżniających się swoją pracą i zaangażowaniem.

- W tak ważnym dniu dla polskiej szkoły, życzę wszystkim pracownikom oświaty radości z wykonywanej pracy,  sukcesów i satysfakcji. Ogromnie cenię wkład Państwa pracy w rozwój naszego regionu oraz naszej lokalnej społeczności – mówił burmistrz Dariusz Gwiazda.

Naczelnik Edukacji dołączyła się do podziękowań i życzeń, podkreślając, że wspólne sukcesy są zasługą wszystkich pracowników oświaty: Chcielibyśmy serdecznie Państwu podziękować za rok wytężonej pracy. Jest nam niezwykle miło, że nasza gminna polityka oświatowa przynosi coraz lepsze efekty, zauważalne m.in. w wynikach naszych uczniów, ale także w jakości funkcjonowania przedszkoli i szkół. W ostatnich dniach otrzymaliśmy na ręce pana burmistrza nagrodę na 19 Samorządowym Forum Kapitału i Finansów za strategiczne myślenie o lokalnej oświacie. To zasługa nas wszystkich, bo wspólnie wdrażamy projekty i programy. Pozyskujemy środki zewnętrzne, szkolimy nauczycieli, wprowadzamy dodatkowe godziny i zajęcia, organizujemy półkolonie, warsztaty, innowacje. Za to wszystko serdeczni dziękujemy dyrektorom naszych placówek, a także nauczycielom. Szczególnie tym, którzy wyróżniają się na tle gminy i których osiągnięcia  świadczą o wysokiej jakości kształcenia a przede wszystkim o wielkim zaangażowaniu.

Informacja prasowa UGiM