wtorek, 25 styczeń 2022
Pierwszy Książkomat w powiecie grójeckim już czynny

Innowacyjne urządzenie zostało zlokalizowane w centrum miasta przy budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury, nieopodal Dworca PKS Grójec. Od dzisiaj (4 stycznia) mieszkańcy mogą korzystać z usługi wypożyczania książek, filmów oraz audiobooków przez całą dobę.


- Pomysł od dłuższego czasu chodził nam po głowie. W dobie pandemii, kiedy biblioteka była zamknięta, czytelnicy bardzo narzekali, że nie mogli korzystać z naszego księgozbioru, a w tej chwili jesteśmy w stanie obsługiwać czytelników bezdotykowo, bezkontaktowo, a nawet przy zamkniętej bibliotece. Najbliższe Książkomaty znajdują się w Piasecznie oraz Grodzisku Mazowieckim i tam cieszą się bardzo dużą popularnością – opowiadała dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im W. S. Laskowskiego w Grójcu, Kinga Majewska.


Książkomat przypomina popularne paczkomaty, a jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Burmistrz Dariusz Gwiazda osobiście przetestował działanie nowego bibliotecznego urządzenia. - To bardzo fajne urządzenie, które umożliwi w krótszym czasie oddawanie i wypożyczanie książek. Cieszymy się z tej inwestycji. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą skorzystać z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej   w godzinach pracy.  – komentował szef grójeckiego samorządu.

Czytelnicy mogą zamówić upragnione tytuły za pośrednictwem aplikacji lub strony www. 

Wystarczy zalogować się na swoje konto biblioteczne przez stronę www biblioteki, lub aplikacje i wybrać interesującą nas książkę, film czy też audiobook. Najlepiej to robić po godzinach pracy biblioteki, wtedy jest pewność, że książki są na półkach. Poczekać na powiadomienie sms lub e-mail i w przeciągu dwóch dni odebrać zamówienie ze skrytki. - dodaje dyrektor biblioteki, Kinga Majewska.