wtorek, 25 styczeń 2022
Poznaj Polskę: Dotacja celowa dla gminy Grójec

Gmina Grójec otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja 2021.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII. W roku 2021 z dofinansowania wycieczek skorzystały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bikówku, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Grójcu.

Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła: 36 760 zł. Wkład własny stanowił: 21 040 zł. Wartość całkowita: 57 800 zł.

Koordynatorem projektu była Monika Kozłowska – naczelnik Wydziału Edukacji. W ramach programu Poznaj Polskę odbyły się cztery wycieczki:

1. Jednodniowa wycieczka do Warszawy na Zamek Królewski i do Łazienek dla klas 1-3 z PSP w Bikówku. 2. Trzydniowa wycieczka do Krakowa i Zakopanego dla klas IV-VIII z PSP w Bikówku. 3. Trzydniowa wycieczka do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki dla uczniów klas IV-VIII z PSP nr 1. 4. Jednodniowa wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Narodowego w Warszawie z PSP nr 3. Pokazywanie dzieciom piękna i dobytku kulturowego Polski stanowi ważną część dydaktyki. Wycieczki zdecydowanie uatrakcyjniają proces edukacyjny, pozwalają poznać środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki i historię oraz osiągnięcia polskiej nauki.

 

Informacja przygotowana przez Wydział Edukacji Urzędu Gminy i Miasta Grójec