czwartek, 26 maj 2022
Dzień Otwarty w "Jedynce"

W piękne wiosenne popołudnie 24 marca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Grójcu zorganizowała Dzień Otwarty. Na licznie przybyłe dzieci i rodziców czekała moc atrakcji.

Goście zostali powitani pysznym poczęstunkiem, a w korytarzu na pierwszym piętrze dzieci mogły oddać się relaksowi, malując na folii przy specjalnych stanowiskach.  Duże zainteresowanie wzbudzało zwiedzanie sal lekcyjnych, pracowni komputerowej, gabinetu pedagoga, eksplorowanie tablic multimedialnych. Na drugim piętrze przyszli uczniowie mogli spróbować swoich sił na obszernym torze przeszkód. 

W świat fantazji zwiedzających zabrali uczniowie klasy 3e, prezentując przedstawienie w języku angielskim „Little Red Riding Hood”, po którym na dzieci czekały zabawy animacyjne. Dociekliwi przyszli naukowcy mieli możliwość wykonywania obserwacji mikroskopowych oraz doświadczeń na warsztatach biologicznych, fizycznych oraz technicznych. Nie zabrakło zabawy przy muzyce oraz zajęć plastycznych w świetlicy. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć prezentację w języku angielskim oraz próbkę tego, czego można nauczyć się na zajęciach z informatyki. W bibliotece czekał na nich „relaks jak z bajki”.

Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Otwarty w PSP nr 1 ukazał oblicze szkoły, w której nauka i zabawa idą ze sobą w parze oraz pozostawił przyjemne wspomnienia. Nie żegnamy się więc, lecz mówimy do zobaczenia!

Emilia Krajewska

Poniżej fotorelacja: