czwartek, 25 lipiec 2024
Żłobek Samorządowy i ulica Laskowa - dwie nowe inwestycje będą realizowane w Gminie Grójec

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec podpisał umowy na realizacje długo wyczekiwanego żłobka samorządowego oraz ulicy Laskowej. 

Do końca tego roku zostanie wyremontowany blisko kilometrowy odcinek ul. Laskowej od ul. J. Piłsudskiego do ul. Słonecznej. W ramach umowy wykonana będzie nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Sp. z o.o.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 2 102 892,59 zł. Całkowity koszt inwestycji: 3 467 041,64 zł. Umowa została podpisana 29.09.2023r.

 

Kolejną inwestycją, z której będą mogli cieszyć się mieszkańcy gminy Grójec, jest budowa Żłobka Samorządowego. Umowę podpisano 4 października w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec. 

- To naprawdę wyjątkowy dzień dla naszego miasta! Dzisiaj podpisałem umowę na budowę żłobka samorządowego "GRÓJMISIE" przy ul. Okrężnej w Grójcu! Ta inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w Wieku do Lat 3 "MALUCH +" na lata 2022-2029, w kwocie dofinansowania w wysokości 3 907 248,00 złotych. Wartość całego projektu wynosi 7 928 580,00 złotych, co pozwoli nam stworzyć przepiękne miejsce opieki dla naszych maluszków. Najważniejsze jest to, że budowa rusza, a całe zadanie zostanie zrealizowane w 20 miesięcy od dnia podpisania umowy. To oznacza, że już niedługo nasza społeczność będzie mogła korzystać z pierwszego żłobka samorządowego w Grójcu! Grójmisie będą  nie tylko miejscem opieki, ale także miejscem, gdzie każde dziecko będzie mogło odkrywać świat i rozwijać swoje talenty. Będzie to miejsce pełne uśmiechu, radości i nauki. Już nie możemy się doczekać otwarcia! Bądźcie z nami na bieżąco, ponieważ będziemy Was informować o postępach w budowie i innych ważnych etapach naszego projektu. Razem tworzymy lepszą przyszłość dla naszych dzieci! - napisał burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda na swoim profilu na Facebooku.