Czwartek, 23 maj 2019
Warsztaty kulinarne w Małej Wsi

Pałac w Małej Wsi objął patronatem Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ZSP w Jasieńcu. Dlatego też kolejny raz uczniowie naszej szkoły, a konkretnie 3 klasa Technikum Żywienia wraz z opiekunkami Magdaleną Chmielewską i Katarzyną Kutyła, uczestniczyła  w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Pałac w Małej Wsi.

Zajęcia odbywały się pod okiem znanego i cenionego szefa kuchni Roberta Ziemkiewicza. Uczniowie pracując w kilkuosobowych grupach mieli od podstaw wykonać potrawę oraz dokonać jej dekoracji i ekspedycji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w produkcji potraw mogli oni poczuć się jak zawodowi kucharze. Efekt prac był zniewalający. Nasze podniebienia mogły cieszyć się smakiem między innymi: pierogów z kaczki podanych z palonym masłem i orzechami laskowymi, pieczoną doradą z cukinią podaną z puree z groszku zielonego oraz pieczonymi pomidorami i sosem Beurre blanc. Uwieńczeniem obiadu był deser  fondat czekoladowy z lodami waniliowymi własnej roboty. Zdjęcia co prawda nie oddadzą smaku i zapachu wspomnianych potraw, jednak sam wygląd powoduje kulinarne uniesienie!

Dziękujemy serdecznie Pałacowi w Małej Wsi, Tomaszowi Barańskiemu, Robertowi Ziemkiewiczowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tych niesamowitych warsztatów. Sprawiły nam one wiele radości oraz pogłębiły wiedzę i pasję uczniów w zakresie gastronomii.

Katarzyna Kutyła, Magdalena Chmielewska