czwartek, 25 lipiec 2024
 Park miejski w Grójcu zyska nowe oblicze!

W tym tygodniu podpisano umowę na kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego przy ulicy Piłsudskiego w Grójcu. Inwestycja o wartości 2 665 410 zł pn. „Rozwój i modernizacja terenów miejskich w Gminie Grójec” przyniesie szereg korzyści dla mieszkańców.

 

Nowe atrakcje dla każdego

Projekt obejmuje m in. tężnię  solankową, która nie tylko uatrakcyjni park, ale również zapewni mieszkańcom miejsce do relaksu i poprawy zdrowia. Powstanie także ogrodzony wybieg dla psów, gdzie czworonożni przyjaciele będą mogli bezpiecznie się bawić i spacerować.

Park zyska także nowe alejki , zachęcające do spacerów i aktywnego wypoczynku. Zamontowane zostaną również różnorodne elementy małej architektury, takie jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, oświetlenie i tablice informacyjne.

Więcej zieleni i lepsza infrastruktura

W ramach rewitalizacji zaplanowano również nasadzenia nowych drzew, krzewów i kwiatów, co poprawi estetykę parku i zwiększy jego bioróżnorodność. Wykonane zostaną także instalacje zasilające obiekty wszystkich etapów rewitalizacji, zapewniając niezawodne działanie infrastruktury.

Zakończenie prac planowane jest do 28 października 2025 roku.

Inwestycja „Rozwój i modernizacja terenów miejskich w Gminie Grójec” jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Mieszkańcy Grójca z niecierpliwością oczekują na zakończenie rewitalizacji parku.