Piątek, 06 grudzień 2019
Znamy laureatów konkursu DACH

Już po raz szósty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego, spotkali się  na Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACH. Skrót pochodzi od nazw krajów: D – Niemcy, A – Austria, CH – Szwajcaria. Konkurs jest doskonałą okazją do poznania kultury, obyczajów, tradycji i historii, zarówno minionej, jak i współczesnej tych europejskich państw.

Dla uczestników konkursu stanowi atrakcyjną formę poszerzenia wiedzy, nabycia nowych umiejętności oraz integracji z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. 

Laureatami tegorocznej edycji zostali:
Zuzanna Jakubczak LO w Grójcu – I. miejsce
Jakub Justyński LO w Grójcu – II. miejsce
Patryk Kaliński LO w Warce – III. Miejsce

Wyróżnienie za szczególnie ciekawą prezentację dotyczącą wydarzenia w kraju niemieckojęzycznym otrzymał Jakub Justyński z LO w Grójcu. Konkurs DACH odbywa się pod patronatem Starostwa Grójeckiego, a organizowany jest przez nauczycielki języka niemieckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu i Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce. Drobne upominki przekazały Instytut Goethego, Ambasady Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane dzięki zaangażowaniu Rad Rodziców obydwu szkół oraz sponsorów: Auto-Solid, Szkółka Drzew Owocowych – Andrzej i Sławomir Dolińscy, A&J Graphic, P.U.H. Hekas, Top Market oraz prywatnych osób.

Za pomoc w organizacji dziękujemy również Iwonie Kwapisz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu i Wiesławie Zielonce, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce oraz Radom Rodziców obydwu szkół.

Organizatorzy:Elżbieta Szymaniak, Urszula Jaworska