sobota, 04 lipiec 2020
Sukces uczniów Technikum Ekonomicznego CKZiU w Olimpiadzie

Pod honorowym patronatem Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, 15 listopada 2019r. odbyła się IV edycja Olimpiady ,,Powiat Grójecki Moja Mała Ojczyzna”. Uczestnikami Olimpiady byli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych powiatu grójeckiego: Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, Zespołu Szkół w Grójcu, Liceum Ogólnokształcącego w Warce, Zespołu Szkół w Warce, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi oraz Zespołu Szkół w Jasieńcu. Udział w tym konkursie umożliwia uczniom poznawanie historii małej ojczyzny, kształtuje postawę patriotyczną.


Naszą szkołę reprezentowała mocna drużyna z klas: IV Technikum Ekonomicznego: Mateusz Horosz, Aleksandra Krzyżanowska i IV Technikum Spedycyjnego: Arkadiusz Korbiń, Paulina Prazimowska. Uczniowie z wielkim zapałem przygotowywali się do Olimpiady i przystąpili do zmagań w finale.


W muzeum im. Kazimierza Pułaskiego 23 uczestników przystąpiło do testu wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią. Pytania sprawdzały wiedzę z zakresu ekonomii i historii naszego regionu a w tym roku część dotyczyła historii, życia i działalności Kazimierza Pułaskiego i miejsca skąd się wywodził. W oczekiwaniu na wyniki, uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, dotyczącej działalności Pułaskiego w Polsce i na ziemi amerykańskiej, podziwiali wspaniałe wnętrza Muzeum.


Komisja Olimpiady w obecności Pani Iwony Stefaniak - Dyrektora Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce ogłosiła wyniki. Najwięcej punktów w teście uzyskali uczniowie naszej szkoły i zajęli odpowiednio:
I miejsce – Mateusz Horosz z CKZiU w Nowej Wsi
II miejsce – Aleksandra Krzyżanowska z CKZiU w Nowej Wsi
III miejsce – Adam Siedlecki z Zespołu Szkół w Jasieńcu
Gratulujemy naszym uczniom tak dobrych wyników.

Autor : Małgorzata Bosak